Perspektywy - Newsletter Akademicki 2020

Dr Bianka Siwińska: Spotkamy się 8-9 grudnia - to będą gorące dni!

Perspektywy wierzą w kobiety i ich moc zmieniania świata. Doceniamy też siłę nauki i technologii pozwalających na poznanie, zrozumienie i tworzenie skutecznych rozwiązań najważniejszych problemów współczesności. Obie te siły, 10 tysięcy kobiet i technologie IT, spotkają się już 8-9 grudnia na Perspektywy Women in Tech Summit 2020 online. - Takiej konferencji jeszcze nie było! – przekonuje dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, inicjatorka i dyrektorka Summitu.

Komisarz Mariya Gabriel otworzy uroczyście Summit Perspektyw 2020

W uroczystym otwarciu Perspektywy Women in Tech Summit 2020 weźmie udział - w czasie rzeczywistym - Mariya Gabriel, charyzmatyczna Komisarz Unii Europejskiej ds. Innowacji, Badań, Edukacji i Młodzieży, która od lat walczy o obecność i widoczność kobiet w obszarze IT. Pani Komisarz uczestniczyła w otwarciu pierwszego Summitu w roku 2018 i była pod wielkim wrażeniem tego bezprecedensowego wydarzenia. Warto posłuchać co wtedy powiedziała: Youtube.

Najważniejsza jest inspiracja - te spotkania zmienią Twoje życie!

60 warsztatów prowadzonych przez wysokiej klasy specjalistów z firm partnerskich będzie dostępnych podczas Summitu. Ich tematyka jest niezwykle szeroka, zatem każdy znajdzie dla siebie coś interesującego: od Block Chain, Neural Networks i Backlog Refinement, przez porady jak założyć startup związany z technologią 5G po kwestie związane z work-life balance i odważnym budowaniem kariery. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, zatem warto jak najszybciej kupić swój bilet na wybrane spotkanie.

VIRTUAL DANCE PARTY – tego jeszcze nie było!

Konferencja bez wieczornego party dla wszystkich uczestników – to nie przejdzie, nawet w dobie pandemii. Podczas Summitu zostanie odpalona zupełnie nowa forma integracji: Virtual Dance Party (8 grudnia godz. 21.00) z Dúnią Pacheco, sławną nauczycielka tańca, która pomaga kobietom osiągnąć wewnętrzną wolność i samoakceptację dzięki ruchowi. Szczegóły są na razie owiane tajemnicą, ale będzie to coś, czego nikt wcześniej nie robił. W tej kwestii kobiety także wyznaczają nowe ścieżki...

Publiczne uczelnie zawodowe

Raport Perspektyw "Publiczne Uczelnie Zawodowe 2020"

32 uczelnie kształcące około 50 tysięcy studentów, działające przede wszystkim lokalnie, w silnym związku z otoczeniem gospodarczym i społecznym - tak można w największym skrócie scharakteryzować segment Publicznych Uczelni Zawodowych. W Raporcie Perspektyw zebraliśmy najważniejsze informacje o dzisiejszym obliczu PUZ-ów. To lektura dla wszystkich osób mających wpływ na politykę szkolnictwa wyższego w Polsce!

Wywiad z prof. Dariuszem Surowikiem – przewodniczącym KRePUZ

Mamy do odegrania ogromną rolę miastotwórczą, środowiskotwórczą i naukotwórczą - mówi prof. Dariusz Surowik, przewodniczący Konferencji Publicznych Uczelni Zawodowych, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży w wywiadzie dla Perspektyw. Przewodniczący KRePUZ deklaruje, że celem kadencji władz będzie widoczność uczelni zawodowych w przestrzeni społecznej gospodarczej i naukowej.

Poczet rektorów PUZ – coraz więcej kobiet w gronostajach

Spośród 32 rektorów publicznych uczelni zawodowych (wcześniej PWSZ) wybranych na kadencję 2020-2024, aż 16 czyli dokładnie połowa pełnić będzie swoją funkcję po raz pierwszy. Zwiększyła się liczba kobiet w gronostajach – w poprzedniej kadencji było ich 5, a teraz jest 8, z czego pięć będzie nosić gronostaje po raz pierwszy. Kim są? Perspektywy prezentują sylwetki wszystkich rektorów PUZ. To unikalne zestawienie – warto zachować!

życie akademickie

RGNiSW zaniepokojona wystąpieniem min. Czarnka

Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego (RGNiSW) wyraziła zaniepokojenie wystąpieniem ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, dotyczącym aktualnych wyzwań szkolnictwa wyższego. Minister z zaskoczeniem odbiera "radykalny i konfrontacyjny ton przyjętego przez radę stanowiska" - poinformował PAP resort.

Min. Czarnek: "pakiet wolnościowy" będzie przedstawiony w grudniu

"Pakiet wolnościowy", czyli nowelizacja Prawa o szkolnictwie wyższym i nauce, która ma zapewnić wolność nauki, będzie przedstawiony w grudniu. W kolejnych miesiącach rozpoczną się prace nad reformą PAN - zapowiedział w rozmowie z PAP minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Oświadczenie NCN dot. autonomii działalności naukowej

Rada NCN jednomyślnie deklaruje kontynuowanie działań, które zapewnią apolityczność funkcjonowania nauki w Polsce.

Apel Instytutu Problemów Współczesnej Cywilizacji

Apelujemy, aby kształtowanie systemu szkolnictwa wyższego i nauki odbywało się z realnym zaangażowaniem społeczności akademickiej. Byłoby wielką szkodą dla pomyślnego rozwoju naszego kraju, gdyby taka debata została zastąpiona decyzjami arbitralnymi - stwierdza Rada Instytutu Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha, akademickiego think-tanku w Warszawie, w skład której wchodzą profesorowie: Tomasz Borecki, Andrzej Eliasz, Marek Krawczyk, Józef Lubacz, Zbigniew Marciniak, Tomasz Szapiro i Jan Szmidt.

Witamy w polskich uczelniach

Prof. Alexander Steinbüchel dyrektorem ICRI-BioM w PŁ

Profesor Alexander Steinbüchel, światowej klasy mikrobiolog, objął obowiązki dyrektora Międzynarodowego Centrum Badania Innowacyjnych Biomateriałów (ICRI-BioM).

Profesura Gościnna NAWA dla pięciu wybitnych naukowców

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) rozstrzygnęła I edycję programu Profesura Gościnna NAWA. Na polskie uczelnie w ramach programu przyjedzie pięciu naukowców o światowej renomie.

POLONEZ BIS na horyzoncie

120 badaczy przyjedzie do Polski w ramach kontynuacji programu POLONEZ. Narodowe Centrum Nauki ogłosi trzy konkursy w latach 2021 i 2022.

Szkolnictwo wyższe na świecie

Rektorzy całego świata obawiają się skutków pandemii

Z badania przeprowadzonego przez Banco Santander oraz IAUP wynika, że ponad 700 rektorów ma obawy związane ze skutkami pandemii. Badanie, w którym uczestniczyli rektorzy z 90 krajów, wskazuje na silny wpływ pandemii na sytuację finansową uczelni oraz przewiduje spadek liczby kandydatów na studia. Aż 70% ankietowanych instytucji zamierza wdrożyć hybrydowy program kształcenia i podkreśla potrzebę zainwestowania dodatkowych środków.

Nowoczesny marketing

Perspektywy Virtual Platform (PVP) - czeka na uczelnie!

Perspektywy Virtual Platform (PVP) - czeka na uczelnie!

Zaprojektowaliśmy i zrobiliśmy ją dla siebie, ale zainteresowanie uczelni - po kilkunastu przeprowadzonych przez nas wydarzeniach online - jest tak duże, że włączamy PVP (Perspektywy Virtual Platform) do naszej oferty stałych usług informacyjno-edukacyjnych dla uczelni. Nie musicie już ryzykować wchodząc we współpracę z firmami, które nie mają doświadczenia ani w procesach informacyjnych, ani w edukacji. Perspektywy znakomicie wiedzą, co jest uczelniom potrzebne. Z nami Wam się uda!

Gratulujemy

Mateusz Grochowski przewodniczącym Parlamentu Studentów RP

Mateusz Grochowski, student Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, od 1 stycznia zostanie nowym przewodniczącym Parlamentu Studentów RP. Grochowski reprezentował dotąd studentów w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wojciech Pawlak dyrektorem NASK PIB

Wojciech Pawlak został powołany na nowego dyrektora Państwowego Instytutu Badawczego NASK. Nowopowołany dyrektor pracuje w NASK od lutego 2018 roku.

Edukacja zdalna

Zintegrowana platforma edukacji zdalnej i mieszanej

Już 27 mln osób studiuje dzięki systemowi Comeleon!

Rozwiązanie rekomendowane dla edukacji. Bogata funkcjonalność i łatwość użycia wysoko oceniana przez studentów i wykładowców. Ponad 27 milionów użytkowników na świecie. System jest dostarczany w modelu dostępu do usługi, brak konieczności inwestowania we własną infrastrukturę informatyczną.
Szczegóły oferty: https://comeleon.pl/edukacja

Miesięcznik Perspektywy

Najnowszy numer "Perspektyw" - teraz w formie e-book

Perspektywy

W najnowszym numerze Perspektyw m.in.

  • Przyszłość należy do 5G; TOP15 kobiet w 5G
  • RAPORT - Publiczne Uczelnie Zawodowe
  • Europejski Ranking Studiów Inżynierskich
  • Rób to, o czym marzysz - radzi astronautka NASA
  • Poczet rektorów PUZ w kadencji 2020 - 2024

Przeczytaj całość w formie e-booka

Najczęściej czytane

Newsletter Akademicki to miejsce dla wszystkich Czytelników. Zapraszamy na nasze łamy. Czekamy na Państwa analizy, refleksje i propozycje o tym jak z sukcesem opanować nową "normalność" i wspólnie wygrać przyszłość.

Zespół "Perspektyw"

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER AKADEMICKI

Jeśli jesteś zadowolony z otrzymanego Newslettera Akademickiego
poinformuj znajomych o możliwości otrzymywania go.

www.perspektywy.pl

Poprzednie wydania: Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, Nr 6, Nr 7, Nr 8, Nr 9, Nr 10, Nr 11, Nr 12, Nr 13, Nr 14, Nr 15, Nr 16, Nr 17, Nr 18, Nr 19, Nr 20, Nr 21, Nr 22, Nr 23, Nr 24Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>