Perspektywy - Newsletter Akademicki 2020

Summit 2020: thanks EU Commissioner Mariya Gabriel, bravo Bianka!

To były szalone, niebywałe, iskrzące się od emocji i niesamowitej energii dni (8-9 grudnia), które rozpaliły wyobraźnię, wyostrzyły umysły, a przede wszystkim rozbudziły nadzieję kobiet z całego świata. Perspektywy Women in Tech Summit 2020 zgromadził online 8636 osób ze 103 krajów! Umieli oni korzystać codziennie przez 15 godzin z inspirujących, motywujących i najbardziej aktualnych treści z branży technologicznej, wybierając spośród siedmiu równolegle działających kanałów konferencji.

Big Fat Virtual Celebration

Pełen emocji – taki był wieczór 8 grudnia w czasie Perspektywy Women in Tech Summit 2020, największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach. Byliśmy razem, choć wirtualnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Społeczna izolacja wymuszona przez pandemię nie okazała się przeszkodą, by wspólnie inspirować się, cieszyć, a nawet… tańczyć w czasie połączenia na Zoomie ze studiem w warszawskim Digital Knowledge Village.

Przyszłość w rękach badaczek – naukowa strona Summitu

W ramach Perspektywy Women in Tech Summit odbyło się „The 2nd Seminar for Computer Science Researchers” - drugie spotkanie naukowczyń i badaczek z całego świata. To inicjatywa, której celem jest możliwość wymiany poglądów i prezentacji badań.

Perspektywy Women in Tech Summit 2020

Szkolnictwo wyższe w Polsce

"Pakiet wolności akademickiej" będzie szeroko konsultowany

Projekt pakietu wolności akademickiej będzie na pewno konsultowany z konferencjami rektorów wszystkich typów uczelni i innymi przedstawicielami organów uczelni - zapowiedział w czwartek w Sejmie wiceszef resortu nauki Wojciech Murdzek.

Aktualizacja rekomendacji dla uczelni

Zaktualizowane rekomendacje dotyczące działania uczelni w roku akademickim 2020/2021 to zbiór zaleceń oraz wskazówek pomocnych przy tworzeniu wewnętrznych procedur na uczelniach. Zasadna jest kontynuacja zajęć w trybie zdalnym i rozwaga w podejmowaniu decyzji o znoszeniu zasad bezpieczeństwa - napisano w rekomendacjach

Świat rankingów i akredytacji

EngiRank

PW i AGH na czele Europejskiego Rankingu Studiów Inżynierskich

W Warszawie ogłoszone zostały wyniki Europejskiego Rankingu Studiów Inżynierskich (European Ranking of Engineering Programs), w skrócie EngiRank. Ranking obejmuje uczelnie i programy inżynierskie w uczelniach 13 krajów tzw. Nowej Europy, czyli tych, które przystąpiły do Unii Europejskiej w roku 2004 i później.

Waldemar Siwiński: Czas inżynierów

Wprawdzie prace nad Europejskim Rankingiem Studiów Inżynierskich rozpoczęliśmy półtora roku przed pandemią, ale COVID-19 dramatycznie potwierdził słuszność przyjętych założeń.Paweł Poszytek: Ranking jest diagnozą

Rankingi uczelni i kierunków studiów są obecnie trwałym elementem rynku edukacyjnego i stanowią cenne źródło informacji porównawczych dla uczniów, studentów i rodziców. Mogą także służyć rektorom uczelni za punkt odniesienia oraz sprzyjają budowaniu kultury jakości w szkolnictwie wyższym.ALK jedyną polską uczelnią w rankingu "Financial Times"

"Financial Times" opublikował ranking najlepszych uczelni biznesowych w Europie. Jedyną polską uczelnią w tym rankingu i jednocześnie pierwszą wśród szkół z regionu Europy Środkowo-Wschodniej jest Akademia Leona Koźmińskiego.

UAM "najbardziej zielony" w Polsce

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znalazł się na 222 miejscu w "zielonym" zestawieniu World University Ranking "Green Metric 2020", wśród 912 uczelni z całego świata. To najlepszy wynik wśród polskich szkół wyższych.

życie naukowe

Trójka naukowców z Polski wśród zdobywców grantu ERC

Troje naukowców z Polski znalazło się na liście zdobywców prestiżowego grantu Consolidator, którą ogłosiła Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC). Grant ten przyznawany jest doświadczonym naukowcom, którzy mogą poszczycić się doskonałymi osiągnięciami naukowymi.

State of Science Index: Polacy pokładają nadzieję w nauce

Znalezienie leku na COVID-19 i nowotwory, ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i stosowania plastiku oraz dobre wykształcenie dla kolejnych pokoleń. Aż dziewięciu na dziesięciu Polaków liczy, że to wszystko może zapewnić nam nauka.

90 mln zł z NCBR na innowacyjne projekty

Struktura bezpieczeństwa sieci 5G, ochrona użytkowników urządzeń internetu rzeczy, wczesna detekcja i unieszkodliwianie złośliwego oprogramowania - to niektóre z 10 projektów dofinansowanych z NCBR w ramach konkursu CyberSecIdent - Cyberbezpieczeństwo i e-Tożsamość.

Szkolnictwo wyższe na świecie

THE: Bankowy miecz zawisł nad angielskimi uczelniami

Pandemia COVID-19 sprawiła, że co najmniej 40 angielskich uczelni znalazło się w tak trudnej sytuacji finansowej, że mogą one stracić płynność finansową i nie być w stanie wywiązać się ze zobowiązań wobec banków.

The Pie News: Francuska kampania medialna

Campus France, krajowa agencja promocji francuskiego szkolnictwa wyższego, ogłosiła nową kampanię medialną, aby zachęcić zagranicznych studentów do składania wniosków na francuskie uczelnie.

Nowoczesny marketing

Perspektywy Virtual Platform (PVP) - czeka na uczelnie!

Perspektywy Virtual Platform (PVP) - czeka na uczelnie!

Zaprojektowaliśmy i zrobiliśmy ją dla siebie, ale zainteresowanie uczelni - po kilkunastu przeprowadzonych przez nas wydarzeniach online - jest tak duże, że włączamy PVP (Perspektywy Virtual Platform) do naszej oferty stałych usług informacyjno-edukacyjnych dla uczelni. Nie musicie już ryzykować wchodząc we współpracę z firmami, które nie mają doświadczenia ani w procesach informacyjnych, ani w edukacji. Perspektywy znakomicie wiedzą, co jest uczelniom potrzebne. Z nami Wam się uda!

Gratulujemy

Dr Jacek Kolanowski prezesem YASAS

Zgromadzenie Ogólne YASAS (Young Academies Science Advice Structure) wybrało dr Jacka Kolanowskiego, delegata Akademii Młodych Uczonych PAN, na prezesa. YASAS, europejska inicjatywa zrzeszająca akademie młodych uczonych, powstała w lipcu 2020 roku.

Miesięcznik Perspektywy

Najnowszy numer "Perspektyw" - teraz w formie e-book

Perspektywy

W najnowszym numerze Perspektyw m.in.

  • Przyszłość należy do 5G; TOP15 kobiet w 5G
  • RAPORT - Publiczne Uczelnie Zawodowe
  • Europejski Ranking Studiów Inżynierskich
  • Rób to, o czym marzysz - radzi astronautka NASA
  • Poczet rektorów PUZ w kadencji 2020 - 2024

Przeczytaj całość w formie e-booka

Najczęściej czytane

Newsletter Akademicki to miejsce dla wszystkich Czytelników. Zapraszamy na nasze łamy. Czekamy na Państwa analizy, refleksje i propozycje o tym jak z sukcesem opanować nową "normalność" i wspólnie wygrać przyszłość.

Zespół "Perspektyw"

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER AKADEMICKI

Jeśli jesteś zadowolony z otrzymanego Newslettera Akademickiego
poinformuj znajomych o możliwości otrzymywania go.

www.perspektywy.pl

Poprzednie wydania: Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, Nr 6, Nr 7, Nr 8, Nr 9, Nr 10, Nr 11, Nr 12, Nr 13, Nr 14, Nr 15, Nr 16, Nr 17, Nr 18, Nr 19, Nr 20, Nr 21, Nr 22, Nr 23, Nr 24, Nr 25Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>