Perspektywy Women in Tech

TO READ THIS EMAIL IN ENGLISH CLICK HERE

Nadzieja, inspiracja i technologie

Hej, co słychać po wakacjach?
U nas wielkie przygotowania do spektakularnej końcówki tego trudnego i pełnego wyzwań roku. Na jego koniec chcemy podarować światu coś zupełnie niezwykłego, pełnego mocy, nadziei i inspiracji. Wracamy więc z naszym sztandarowym wydarzeniem – Perspektywy Women in Tech Summit (8-9 grudnia 2020). Tym razem oczywiście w odsłonie online – która stwarza zupełnie nowe możliwości – 3 strefy czasowe – od San Francisco do New Delhi, 10 000 uczestniczek i uczestników, goście... Goście są najlepsi i będziemy Wam o nich po kolei opowiadać.

Perspektywy Women in Tech

Goście 2020


Perspektywy Women in Tech Summit 2020 otworzy Mariya Gabriel, charyzmatyczna Komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Edukacji i Młodzieży, która od lat walczy o obecność i widoczność kobiet w obszarze IT.

Wśród zapowiedzianych nazwisk znajdzie się inna wyjątkowa postać – prof. Jennifer Widom, pierwsza kobieta wśród dziekanów Wydziału Informatyki Uniwersytetu Stanforda w USA – najbardziej innowacyjnej uczelni na świecie - sercu Doliny Krzemowej. Jak co roku mowę inspiracyjną wygłosi niezwykła Georgette Mosbacher, Ambasadorka USA w Polsce.

Wśród mówców reprezentujących globalny przemysł high tech gościć będziemy m.in. Barbarę Whye, Vice President Intel, Chief Diversity and Inclusion, Denise Rutherford, Senior Vice President at 3M, Kate Platonova, Chief Data and Architecture Office, HSBC. Dołączą do nas też Siri Chilazi, naukowyczni z Harvard Kennedy School zajmująca się kobietami w środowisku technologicznym i słynąca z otwierających serca power-mów Lexi Butler z Twittera -założycielka Black Women in Tech. I wiele innych, fascynujących mówczyń i mówców z całego świataI


Mówcy 2020Perspektywy Women in TechJak to będzie wyglądać?

Kobiece Targi Kariery

Perspektywy Women in Tech Summit to jak zawsze pełen pakiet inspiracji i merytoryki najwyższej jakości - 2 dni pełne kontentu i spotkań! Ponad 50 wystąpień mówców z całego świata, 30 tech-talków, 60 warsztatów technologicznych i soft-skillowych, ponad 200 sesji mentoringowych i tematyczny networking!

Chcesz dowiedzieć się jak technologia radzi sobie w trudnej rzeczywistości? Przedstawimy Ci case study firm takich jak 3M, Google czy Facebook! Porozmawiamy o przywództwie w czasie kryzysu i o tym jak skutecznie wzmacniać pracowników oraz zarządzać organizacją w pandemicznym świecie. Zobaczymy jak wygląda przyszłość AI. Podzielimy się rozwiązaniami o tym jak dbać o bezpieczeństwo danych podczas gdy cały świat przeszedł na pracę online. Porozmawiamy o tym czy faktycznie 5G ingeruje w środowisko.

Planujesz zmianę zawodową? A może szukasz pierwszej pracy lub ciekawego stażu?

W czasach pandemii kontakty z potencjalnymi pracodawcami są mocno utrudnione.To nie może nas jednak powstrzymać przed rozwojem i planowaniem kolejnych kroków karierowych. Na wirtualnych targach spotkasz się z 40 (!) pracodawcami, którzy zwracają szczególną uwagę na zatrudnianie i wzmacnianie kobiet, porozmawiasz face to face i wymienisz bezpośrednim kontaktem. Pracodawcy będą się przedstawiać również na Scenie Technologicznej Summitu. Zaprezentujemy też programy edukacyjne w obszarze tech i science. Na pewno coś z tego wyniknie - być może zaskakująco pozytywny finał trudnego roku 2020?. Partnerzy 2020

Perspektywy Women in Tech

3 ważne książki i ich autorki

Na tegorocznym Summicie będziemy rozmawiać z autorkami trzech ważnych książek. O tym, kogo należy naprawiać – czy kobiety, czy ich miejsca pracy porozmawiamy z Michelle King, szefową diversty Netflix i autorką niezwykłej książki „The Fix: Overcome the Invisible Barriers That Are Holding Women Back at Work”. Z Sashą Mobley, inżynierką z Facebooka zanalizujemy zdiagnozowane w jej książce zjawisko „pułapki silnej kobiety”, która uważa, że sama sobie poradzi ze wszystkimi wyzwaniami i stara się być najlepsza w każdej sferze życia Zastanowimy się wspólnie, na ile jest to skuteczna strategia w walce o miejsce w zdominowanym przez mężczyzn świecie technologii (książka: „Stron Women Trap”). A z Karoliną Wasilewską-Łukasik, autorką „Cyfrodziewczyn” zagłębimy się w fascynujący świat nieznanych pionierek informatyki, które w PRL-u, na równych współtworzyły polski przemysł komputerowy. Zapytamy też – co takiego stało się później, że kobiety zniknęły z tego obszaru i teraz należy je do niego szczególnie zachęcać.

Seminarium dla naukowczyń w obszarze informatyki

W czasie Perspektywy Women in Tech Summit odbędzie się, już po raz drugi „Warsaw Seminar for Computer Science Researchers”. W spotkaniu weźmie udział Prof. Marta Kwiatkowska z Oxford University, jedna z najczęściej cytowanych naukowczyń w obszarze informatyki na świecie. Będzie można zaprezentować swoje projekty badawcze i nawiązać współpracę naukową. Seminarium organizowane jest w partnerstwie z Oxford Women in Computer Science Society.
Chęć udziału można zgłaszać przez
FORMULARZ


SAVE THE DATE
Niech końcówka 2020 będzie nasza, wspólna i pozytywna!


Perspektywy Women in Tech Team

l


Poprzednie wydania: Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>