TO READ THIS EMAIL IN ENGLISH, CLICK HERE
Jacy są młodzi ludzie z pokolenia Z? Roszczeniowi, niechętni pracy, egocentryczni? Niekoniecznie!
Dzięki najnowszemu raportowi “Młode wartości”, przygotowanemu wspólnie z Fundacją Citi Handlowy i badaczkami z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, zyskałyśmy wiedzę, jakie wartości mają i jakiego świata chcą młodzi. To młode pokolenie kształtować będzie już niedługo naszą rzeczywistość.
A w tej rzeczywistości jedyną stałą jest zmiana, dlatego zwieramy szyki i wchodzimy w tę jesień z mocą i nadzieją, ruszając z kolejnymi programami, publikacjami naukowymi i platformą edukacyjną dla nauczycieli.
Wspólnie z naszymi Partnerami wspieramy Ukrainę i jej kapitał intelektualny, pomagamy tegorocznym maturzystkom w starcie na studiach STEM, dodajemy odwagi dziewczynom marzącym o karierze w gamedevie, a dzieciom z małych miast i wsi z pomocą naszych wolontariuszek zapewniamy edukację technologiczną.
Działamy dla zmiany!
Dołącz do nas:)

Premiera raportu: Młode wartości. Jakiego świata chce pokolenie Z reprezentujące obszar ICT i STEM?
Współczesna młodzież pragnie świata, który charakteryzuje stabilność zawodowa (umowa o pracę), możliwość rozwoju i używania nowych technologii, świata zrównoważonego ekologicznie, wolnego od dyskryminacji i pozwalającego łączyć karierę (nie tylko na polskim, ale i europejskim rynku pracy) z obowiązkami domowymi i życiem prywatnym.
Jednocześnie jest to pokolenie bierne społecznie i obywatelsko, przekonane o braku wpływu na rzeczywistość i skuteczność dostępnych środków przebudowy świata, takich jak protesty, głosowanie, aktywność w NGO - czytamy w najnowszym Raporcie Fundacji Perspektywy i Fundacji Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga "Młode wartości. Jakiego świata chce pokolenie Z reprezentujące obszar ICT i STEM?". Ta wyjątkowa publikacja, będąca analizą porównawczą opinii oraz przekonań młodych kobiet i mężczyzn na temat współczesnego świata, powstała we współpracy z badaczkami z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu - prof. UAM dr hab. Iwoną Chmurą-Rutkowską oraz dr Agnieszką Kozłowską.
Raport PL .pdf |
Raport EN .pdf
Więcej

Nowy program stypendialny dla pierwszorocznych studentek STEM
Wiemy, że start w dorosłość i rozpoczęcie studiów w obcym mieście jest wyzwaniem dla każdej młodej osoby, zwłaszcza obecnie, gdy koszty utrzymania rosną z dnia na dzień. Dlatego w ramach wyrównywania szans w dostępie do technologicznej edukacji wyższej uruchomiliśmy nowy program stypendialny dla dziewczyn rozpoczynających w październiku 2022 studia na uczelni technicznej lub na uniwersyteckim kierunku STEM. AlphaLab – Perspektywy – Program stypendialny dla dziewczyn w STEM zapewni najbardziej potrzebującym studentkom 2-letnie wsparcie finansowe na poczet kosztów kształcenia i rozwoju w obszarze nowych technologii. Zgłoszenia do programu można wysyłać do 20 września!
Więcej
|
|

Już po raz drugi dziewczyny wejdą do gry!
Dziewczyny w grze! to pierwszy w Polsce program stypendialno-mentoringowy dla kobiet w gamingu i gamedevie, skierowany do uczennic szkół średnich każdego typu, ze szczególnym uwzględnieniem kandydatek z mniejszych miejscowości. W jego ramach dziewczyny wezmą udział w rocznym cyklu szkoleń z zakresu tworzenia gier wideo, otrzymają indywidualną opiekę mentorską specjalistów ze studia CD PROJEKT RED oraz 12-miesięczne wsparcie finansowe przeznaczone na pokrycie kosztów edukacji i rozwoju. Nabór do drugiej edycji tego wyjątkowego programu rusza już 6 września i potrwa do 30 października 2022!
Więcej
|

2,5 miliona złotych - Smart Future of Ukraine!
Wierzymy, że zaawansowane kompetencje cyfrowe, nowe technologie oraz kobiece talenty STEM to nadzieja dla Ukrainy. W mądrą przyszłość i kapitał intelektualny Ukrainy zainwestowaliśmy już z naszymi Partnerami ponad 2,5 miliona złotych. Z tych środków realizujemy program zapomóg finansowych dla ukraińskich studentów na polskich uczelniach technicznych. Docelowo zapomogi w wysokości 1000 pln/student otrzyma 1500 osób (jesteśmy w połowie dystrybucji). W tym działaniu dobroczyńcami są Amazon, Natwest oraz Goldman Sachs - którym za zaangażowanie bardzo dziękujemy!
Wspólnie z Circkle K oraz Palantir wspomogliśmy też bezpośrednio dwie uczelnie na Ukrainie, zanjdujace się w ogniu walk - Politechnikę Kijowską oraz Dnipro University of Technology.
Na jesień zaplanowaliśmy nowy program stypendialny dla Ukrainek studiujących kierunki STEM na polskich uczelniach - "New Technologies for Women - Ukraine/ Future of Ukraine!” tworzony wspólnie z Intel Polska. W jego ramach 50 studentek i doktorantek z Ukrainy studiujących na polskich uczelniach kierunki techniczne i ścisłe otrzyma stypendia w wysokości 20 000 pln/stypendystka, szkolenia techniczne oraz opiekę studenckich Buddies. UWAGA! Nabór do tego programu trwa tylko do 10 września!
Więcej

Studentki STEM i eksperci firm technologicznych działają na rzecz edukacji dzieci!
Projektowanie druku 3D czy programowanie to tylko niektóre z tematów zajęć dla uczniów szkół podstawowych z małych miejscowości i wsi w całej Polsce, poprowadzonych przez studentki STEM w ramach wolontariatu IT for SHE Kids, będącego częścią programu IT for SHE, uhonorowanego przez Komisję Europejską prestiżową nagrodą European Digital Skills Award. Program to też Akademia Edukatorów - seria spotkań online nt nowych technologii i edukacji dla edukatorów z całej Polski. Pierwsze spotkanie ONLINE już 29 września o godz. 17.00 - 18.30.Temat: Cyberbezpieczeństwo, fakenewsy i pobudzanie do kreatywności.
Więcej
|
|

Czy jesteś naszym/ą Project Managerem/ Managerką?
W Perspektywy Women in Tech nieustannie rośniemy w siłę, tworzymy coraz większe projekty i już za chwilę usłyszy o nas cały świat (nie tylko!) nowych technologii. Dlatego szukamy do naszego zespołu charyzmatycznej osoby, która pomoże nam w koordynowaniu bieżących projektów i programów mających na celu włączanie kompetentnych kobiet do działania i angażowania się w sprawy świata, rozwiązywania problemów społecznych oraz tworzenia przełomowych innowacji technologicznych. Bądź ważną częścią tej zmiany!
Więcej
|

Be the Change You want to see in the Tech World!
Perspektywy Women in Tech Team
Poprzednie wydania newslettera