Newsletter akademicki nr 1/2020Uczelnie w dobie koronawirusa

Prof. Simon Marginson: Miną lata zanim odbuduje się międzynarodowa mobilność

NYT: Gdy politycy zamykają granice, naukowcy otwierają globalną współpracę

Można oczekiwać, że COVID-19 spowoduje, że "nienormalne warunki" w szkolnictwie wyższym potrwają co najmniej 12 miesięcy i zapewne nie wrócą już do stanu obecnego.

Nigdy dotąd tak wieku ekspertów z tak wielu krajów nie skupiło się jednocześnie na jednym temacie.

QS doradza: Uczelnio, w czasie kryzysu utrzymuj kontakt!

Rekrutacja online - rozwiązanie nie tylko na czas pandemii

Wszyscy, a zwłaszcza studenci, potrzebują stałego dopływu wiarygodnych informacji ze znanego źródła jakim jest uczelnia.

Wirtualne wycieczki, umożliwiające studentom przyjrzenie się kampusom uczelni, od lat są praktykowane w Ameryce Północnej.

KRASP przeciwko wyborom 10 maja

Stanowczo sprzeciwiamy się działaniom powiększającym zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli - deklaruje KRASP w opublikowanym 3 kwietnia "Apelu w związku z wyborami prezydenckimi".

Siedem dni, które mają wstrząsnąć rządem

"My, tegoroczni maturzyści, zwracamy się o zajęcie jasnego stanowiska w sprawie terminu egzaminów maturalnych" - tak zaczyna się apel, w którym Karolina Zielińska (VI LO im. T. Reytana w Warszawie), Adam Kudyba (LO nr XVI we Wrocławiu) i Maciej Wrabec (Autorskie Licea Artystyczne i Akademickie we Wrocławiu) dają premierowi i ministrowi edukacji narodowej 7 dni na odpowiedź. Brawura czy desperacja?

Gdański Uniwersytet Medyczny: Studenci na froncie walki z pandemią

Jestem dumny z postawy naszych studentów, którzy w tej sytuacji wykazali się nie tylko profesjonalizmem, ale także empatią i bezinteresowną chęcią niesienia pomocy, tak ważnymi w przyszłej pracy - mówi prof. Marcin Gruchała, rektor GUMed.

Politechnika Śląska opracowuje bramę odkażającą dla personelu medycznego

Pracownicy i absolwenci Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej oraz firma WAAM, dążą do utworzenia specjalnej bramy, pozwalającej personelowi ratowniczemu odkazić swoje kombinezony ochronne

Politechnika Krakowska wspiera personel medyczny w walce z koronawirusem

Pierwsze 50 przyłbic dla lekarzy i pielęgniarek, wytworzonych według udostępnionych publicznie projektów trafiło do Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Są produkowane dzięki naukowcom z Wydziału Mechanicznego PK i współpracującym z nimi firmom.

Bezpłatne lekcje dla dydaktyków na platformie Navoica.pl

Kurs skierowany jest do nauczycieli szkół podstawowych, średnich oraz wyższych.

Koźmiński kształci online

Każdy uczestnik klasy zgromadzonej na zajęciach przy komputerach może słuchać wykładowcy, ale też aktywnie uczestniczyć w ćwiczeniach.

Zdalne kształcenie na Politechnice Łódzkiej

Webinaria PŁ to platforma komunikacyjna oferująca możliwość tworzenia wirtualnych sal konferencyjnych, wykładowych i seminaryjnych.

Kto założy gronostaje?

Od 1 października 2019 roku rektorzy otrzymali olbrzymią władzę, stali się jednoosobowymi "organami" zarządzającymi uczelnią i uzyskali większą możliwość kształtowania jej polityki.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2020: Wyzwanie metodologiczne

W nowym podejściu metodologicznym do Rankingu 2020, wynikającym z "Konstytucji dla Nauki", wykorzystaliśmy możliwości tkwiące w ustalonej dla każdego kierunku "wiodącej dyscyplinie naukowej"

Polskie uczelnie wśród najlepszych na świecie w rankingu QS by subject

Nasze uczelnie, które znajdują się w 26 spośród 48 objętych rankingiem dyscyplin ("subjects"), polepszyły znacząco swoje pozycje w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Dziewczyny na politechniki! 2020 - czyli inspiracja online

Wraz z wybitnymi ekspertami ze świata biznesu i uczelni opowiemy o kierunkach, które w dobie kryzysu są najpewniejsze.

Women in Tech Days Online - 27-29 kwietnia

Już 27 kwietnia startuje 3-dniowe wydarzenie online - Women in Tech Days, skierowane do studentek i doktorantek kierunków technicznych i ścisłych.

Wyjdź z kwarantanny z własnym startupem!

Czas pandemii to wyjątkowy czas na rozpoczynanie własnej działalności. Wierzymy, że nasze ekspertki ułatwią podjęcie tej ważnej decyzji.

W najnowszym numerze:

Jesteśmy do dyspozycji uczelni i maturzystów

Przygotowujemy Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2020, Informator dla Maturzystów 2021 i Salon Maturzystów 2020 (w formule tradycyjnej lub wirtualnej, w zależności od sytuacji).

Trudne czasy wymagają szybkich działań i wymiany informacji. W sytuacjach niepewności wynikającej, z bezprecedensowego zakresu wydarzeń, jakich doświadczamy, rośnie rola nauki i naukowców, gdyż tylko oni mogą "rozpoznać nieznane" i wypracować potrzebne rozwiązania. Dlatego uruchomiliśmy "Newsletter Akademicki", którego celem jest polepszenie jakości komunikacji i debaty w środowisku ludzi związanych ze szkolnictwem wyższym i nauką. Przede wszystkim będziemy przekazywać, co się dzieje na świecie, bo pandemia nie zna granic i wszyscy stają przed podobnymi wyzwaniami.

To jest miejsce również dla wszystkich naszych Czytelników. Zapraszamy na łamy "Newslettera Akademickiego"! Czekamy na Państwa analizy i refleksje o przyszłości, bo przecież po każdej katastrofie ktoś musi odbudowywać to, co zostało zniszczone… Mamy nadzieję, że będziemy to robić WSPÓLNIE.

Zespół "Perspektyw"

www.perspektywy.plJeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>