Perspektywy Women in Tech


TO READ THIS EMAIL IN ENGLISH CLICK HERE


Jeżeli możesz coś zmierzyć, możesz też się z tym zmierzyć.
Dlatego Perspektywy Women in Tech w realizacji swojej misji wspierania
szerszego udziału kobiet w technologiach opiera się na danych i faktach.
Dziś mamy przyjemność zaprezentować Raport "Kobiety w Technologiach 2020"
- efekt badania 1000 profesjonalistek high tech i studentek STEM.
Przedstawia on zniuansowany portret ich aspiracji,
doświadczeń i wyzwań, przed którymi stają i jest mocnym argumentem za tym,
że w branży technologicznej jest jeszcze wiele do zrobienia. Róbmy to!


10 niezwyciężonych samurajek "Shesnnovation"

28 maja odbyła się Gala Finałowa programu "Shesnnovation", a w jej ramach konkurs pitchingowy na najlepszy kobiecy startup technologiczny. Wystąpiło 10 świeżo upieczonych przedsiębiorczyń, które swoje biznesy powołały do życia mimo pandemii wierząc że, tak jak obecny zdalnie na Gali Stefan Batory, CEO Booksy - "Nie ma lepszego momentu na zakładanie firmy niż kryzys. Dlatego dziś gratuluję wam, Dziewczyny, i życzę, żebyście się nie poddały, ale byście uwierzyły w to, że wasz sukces jest możliwy"

czytaj więcej »

Podsumowienie mów pitchingowych startupów "Shesnnovation" wg Agnieszki Matan, Resort Komedii

Wysokie Obcasy o startupach "Shesnnovation"INSPIRACJA ONLINE


Prezentacja Raportu "Kobiety w Technologiach 2020"

Samurajki "Shesnnovation" na Gali FinałowejPremiera raportu "Kobiety w Technologiach 2020"


Jak przebiega ścieżka kariery kobiet w technologiach? Jakie mają aspiracje, jak awansują, dokąd chcą dojść? Czego oczekują od pracodawcy - a co dostają? I czemu wciąż słyszą - najpierw od wykładowców a potem od kolegów w pracy - seksistowskie komentarze?

czytaj więcej »

RAPORT do Pobrania Polski
RAPORT do Pobrania English


Wolontariat IT for SHE - rozbudźmy miłość do nowych technologii!

Stypendium dla najzdolniejszych studentek IT w Polsce

IT for SHE to program dla utalentowanych studentek informatyki. Jego częścią jest wolontariat, w ramach którego aktywne studentki kierunków informatycznych uczyć będą w lato w szkołach we wsiach i w małych miejscowościach - programowania i wiedzy technologicznej. Jego celem jest zwiększenie zainteresowania obszarem STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) wśród dzieci, promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych i uruchamianie ich potencjału społecznego. W 3 edycjach programu wzięło udział 7000 dzieci i 230 studentek informatyki - w roli trenerek. Program został doceniony przez Komisję Europejską, która uhonorowała go główną nagrodą European Digital Skills Award.

czytaj więcej »

Jeszcze do 26 czerwca czekamy na aplikacje do wyjątkowego stypendium Intel-Perspektywy "Nowe technologie dla dziewczyn" . Jest to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami. Fundacja Edukacyjna Perspektywy tworzy go od 6 lat współpracy z Intel Technology Poland. O stypendium finansowe i wsparcie merytoryczne mogą aplikować tegoroczne maturzystki i studentki studiów inżynierskich i magisterskich z kierunków związanych z nowymi technologiami. Stypendium to 12 000 pln (brutto), mentoring i staż w Intel oraz program dla absolwentek (zwanych AlumnITkami). Zobacz film z edycji 2019/20.

www.stypendiadladziewczyn.plPerspektywy Women in Tech Team

l


Poprzednie wydania: Nr 1, Nr 2, Nr 3Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>