Perspektywy Women in Tech


TO READ THIS EMAIL IN ENGLISH CLICK HERE


W ostatnich tygodniach zanurzyliśmy się w online. Stworzyliśmy dwa zupełnie różne wydarzenia - zdalną odsłonę akcji dla licealistek Dziewczyny na politechniki! - Kierunki wirusoodporne oraz 3-dniowy (!) festiwal online dla kobiet w technologiach - Women in Tech Days 2020. Udowodniliśmy, że w warunkach kwarantanny można zrobić dobrze zrealizowane, wielowątkowe wydarzenia gromadzące w sumie 5000 uczestników.
Że można się spotkać w czasie dystansu społecznego, podzielić wiedzą i inspiracją w myśl hasła "We might be separated, but we are not alone!".
W tytule macie 99% online. Ten 1% to my - nasze fizyczne studio na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Jesteśmy tu dla Was.
Niech ten Maj będzie piękny i twórczy.

Women in Tech Days: razem w cyberprzestrzeni

Wyjdź z kwarantanny z Mentorką/Mentorem

2030 uczestniczek, 200 sesji mentoringowych, 10 tech-talków, 20 stoisk karierowych, 14 warsztatów - czyli 3 dni pierwszego festiwalu dla kobiet w technologiach Women in Tech Days za nami. - Mimo że wciąż pozostajemy odseparowani od innych, tak naprawdę nie jesteśmy samotni. Wejdźmy wszyscy w tę przestrzeń pełną technologicznych możliwości i odkryjmy znów, jaką przyjemność zapewnia bycie gdzieś indziej niż tylko we własnym pokoju. Zapraszam was do przeżycia mądrych dni, pełnych wiedzy, inspiracji i budujących treści - tymi słowami dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" otworzyła pierwszy online’owy festiwal dla kobiet, Women in Tech Days 2020.

czytaj więcej »

Już czwarty raz zachęcamy studentki kierunków IT do aplikowania do programu mentoringowego IT for SHE. 40. wyjątkowych Mentorów z najlepszych firm technologicznych podzieli się swoją wiedzą ekspercką, doświadczeniem i dobrą radą. Program mentoringowy jest częścią projektu IT for SHE uznanego przez Komisję Europejska za najlepsze działanie dla kobiet w technologiach w Europie. Partnerami IT for SHE są czołowe firmy high tech. - Google, Intel, Citi, P&G, Goldman Sachs, Natwest, Ericsson, Accenture.

czytaj więcej »


Perspektywy

Najnowszy numer "Perspektyw" - pobierz e-book

Prezentacje politechnik i wydziałów ścisłych, wirusoodporne kierunki studiów, rozmowy z kobietami, które osiągnęły sukces w technologiach, praktyczne porady i mnóstwo motywacji - ten numer trzeba przeczytać. Choć powstał w ramach akcji "Dziewczyny na politechniki!", przyda się także chłopakom.

Przeczytaj całość w formie e-bookaINSPIRACJA

"Nieludzka, Arcyludzka" - O sztucznej inteligencji z dr hab Aleksandrą Przegalińską rozmawia dr Bianka Siwinska. Rozmowa odbyła się w ramach Women in Tech Days 2020

zobacz rozmowę »Dziewczyny na politechniki! 2020: Kierunki wirusoodporne w sieci

Shesnnovation 2020
- Konkurs i Gala

Pomad dwa tysiące maturzystek i maturzystów z całej Polski 23 kwietnia wzięło udział w wirtualnym Dniu Otwartym na politechnikach i wydziałach ścisłych. Wydarzenie na platformie Hopin zostało przygotowane w ciągu kilku tygodni przez zespół Perspektywy Women in Tech gdy okazało się, że tradycyjnych dni otwartych nie da się przeprowadzić z powodu epidemii.

czytaj więcej »

28 maja br. odbędzie się konkurs pitchingowy podsumowujący program akceleracyjnych "Shesnnovation Academy". Zaprezentuje się dziesięć powstałych w jego ramach biznesów opartych na rozwiązaniach STEM. Akademia skierowana jest do studentek, doktorantek i absolwentek kierunków. technicznych i ścisłych. Najlepsze startupy będą miały szansą zawalczyć o atrakcyjne nagrody oraz zaprezentować się przed prestiżowym gronem inwestorów i potencjalnych partnerów rozwojowych. Projekt realizowany jest przez Fundację Perspektywy, Citi Foundation i Fundację Kronenberga ze wsparciem SGH w Warszawie i TOP500 Innovatores.

czytaj więcej »Stypendium dla najzdolniejszych studentek IT w Polsce

l

Rusza już szósta edycja programu Nowe technologie dla dziewczyn. Jest to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami.Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z Intel Technology Poland ponownie zaoferuje tegorocznym maturzystkom i studentkom studiów inżynierskich i magisterskich unikatowy program wsparcia i rozwoju.

czytaj więcej »
l


Tyle od nas na dziś! Do zobaczenia online!
Wszystkiego dobrego w tych dziwnych czasach,
Perspektywy Women in Tech Team

l


Poprzednie wydania: Nr 1Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>