Perspektywy Women in Tech

TO READ THIS EMAIL IN ENGLISH, CLICK HERE

Czy Wy też to czujecie? To będzie Rok odważnych wyborów: życiowych, karierowych, technologicznych, politycznych. Zastanówcie się, jak chcecie istnieć w tym świecie? Co jest dla Was ważne? Co chcecie dać i co chcecie wziąć? Jaki jest Wasz następny, Odważny Krok?

Dla nas ważnym tematem jest Ukraina i jej przyszłość, którą stworzą kobiety. 30 000 z tych, które obecnie przebywają w Polsce chcemy wyposażyć w umiejętności cyfrowe, niezbędne na czas po wojnie. Są silne i wspaniałe - potrzebują nas teraz bardzo!

Będziemy też kontynuować naszą misję dla klimatu. Kolejny Perspektywy Women in Tech Summit, największe wydarzenie dla kobiet w technologiach w Europie i zarazem pierwsze wydarzenie Pozytywne Klimatycznie w Polsce - wyznaczy kolejne standardy w trosce o Planetę

Będziemy też, tak jak to robimy od 16 lat, z oddaniem wspierać kolejne pokolenie wspaniałych i mądrych dziewczyny w technologiach i naukach ścisłych, a zwłaszcza: w IT, Deep Tech, Game-Dev, Data Science, a także szeroko rozumianej inżynierii. Zrealizujemy dla nich razem z naszymi Partnerami kolejnych 15 programów. Dużo? Ale przecież raz się żyje!:)

Odważnie patrzymy w przyszłość, bo wiemy, że spotkamy tam Was.

Do zobaczenia w 2023:)!

UKRAINA - INCUBATING FREEDOM

30 000 Kobiet w Technologiach odbuduje Ukrainę

Stało się! 1 grudnia 2022 roku podczas konferencji "Post War Innovative Transformation of Ukraine” w Lublinie - wystartowaliśmy z wielkoskalowym projektem INCUBATING FREEDOM for Ukraine – Adapting Women to Digital Economy, którego celem jest długofalowa pomoc w powojennej odbudowie Ukrainy oraz wsparcie ukraińskiego społeczeństwa w dobie nadchodzących przemian. W ramach INCUBATING FREEDOM for Ukraine – Adapting Women to Digital Economy chcemy wspólnie z czołowymi polskimi uczelniami, firmami partnerskimi i organizacjami wyszkolić, wyedukować i przekwalifikowywać przeszło 30 tysięcy kobiet, będących uchodźczyniami z Ukrainy, tak aby ich wiedza, kompetencje i determinacja mogły jak najlepiej służyć potrzebom cyfryzującej się gospodarki kraju zniszczonego wojną. To będzie prawdziwy "gamechanger"!

Patronat Honorowy nad konferencją sprawowały Dwie Pierwsze Damy: Agata Kornhauser-Duda i Olena Zełenska.

Film o konferencji

Stypendia dla Ukrainek w STEM

Na konferencji INCUBATING FREEDOM - Post War Innovative Transformation of Ukraine w Lublinie, wspólnie z Intel zainaugurowaliśmy także wyjątkowy program stypendialny New Technologies for Women – Ukraine (NTWU). W programie zostało wyróżnionych aż 50 ukraińskich studentek i doktorantek kształcących się na kierunkach z obszaru STEM. Oprócz rocznego stypendium w wysokości 20.000 złotych, dostępu do cyklu warsztatów i programu mentoringowego, laureatki programu wezmą udział w prestiżowym Perspektywy Women in Tech Summit 2023 - największym w Europie wydarzeniu dla kobiet w technologiach. Projekt ten to kolejny milion złotych jaki przeznaczyliśmy na stypendia pomocowe dla studentek i studentów z Ukrainy wraz z naszymi Partnerami. 1500 stypendiów-zapomóg po 1000 pln poszlo w tym roku w ich ręcę dzięki Amazonowi, Natwest i Goldman Sachs.


Kobiety odbudują Ukrainę

Rząd Ukrainy zdecydował się wesprzeć nasz projekt "Incubationg Freedom", głosem wspaniałej kobiety. Spotkaliśmy się z nią w Lublinie. Z Iryną Wereszczuk, Wicepremierką Ukrainy, Minister ds. reintegracji okupowanych terenów, pierwszą damą ukraińskiej polityki rozmawia dr Bianka Siwińska, prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy

Więcej


Wsparcie dla naszych działań dla Ukrainy

"Incubation Freedom" to projekt o przyszłości polskiego i ukraińskiego rynku pracy. Chcemy wspólnie z czołowymi polskimi uczelniami, firmami partnerskimi i organizacjami wyszkolić, wyedukować i przekwalifikowywać przeszło 30 tysięcy kobiet, będących uchodźczyniami z Ukrainy, tak aby ich wiedza, kompetencje i determinacja mogły jak najlepiej służyć potrzebom cyfryzującej się gospodarki kraju zniszczonego wojną. Projekt dostał pełne wsparcie niezwykłej grupy osób. Oto część z nich:

Agata Kornhauser-Duda: Cieszę się, że powstała taka inicjatywa

- Dzięki temu wydarzeniu Ukrainki będą miały szansę nabyć umiejętności w dziedzinie IT i wykorzystać tę wiedzę możliwie jak najlepiej w przyszłości - podkreśliła małżonka prezydenta RP, Andrzeja Dudy, Agata Kornhauser-Duda.

Więcej

Mark Brzezinski: Z dumą wspieram ten projekt

Podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku Pierwsza Dama Ukrainy Olena Zełenska zapytała świat: Jakie drzwi otworzycie dla ukraińskich kobiet, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów? Dziś, na tej konferencji, Polska odpowiada na to pytanie i staje na wysokości zadania po raz kolejny - powiedział Mark Brzezinski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

WięcejMariya Gabriel: Przyszłość Ukrainy zależy od wykwalifikowanych kobiet

- Inicjatywa “Incubating Freedom for Ukraine” niesie ze sobą ważne przesłanie: pomimo wojny i w jej wyniku opóźnienia działań w zakresie równości płci, ukraińskie kobiety mają ogromny potencjał, by przyczynić się do odbudowy Ukrainy - powiedziała Mariya Gabriel, komisarz UE ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży.

Więcej

Helena Dalli: Musimy pomagać na równych zasadach

- Dziękuję wszystkim za wsparcie, jakiego udzielacie ludności Ukrainy uciekającej przed wojną i agresją Rosji. Solidarność, jaką Europejczycy, a w szczególności Polacy, wyrazili w czasie tego kryzysu, jest wzorcowa - powiedziała Helena Dalli, komisarz UE ds. równości.

WięcejJanusz Cieszyński:

Ta konferencja i inaugurowany podczas niej projekt to dla mnie osobiście bardzo ważna sprawa. To bowiem właśnie wsparcie cyfrowe pozwala zmieniać rzeczywistość, więc mam nadzieję, że te nasionka, które dziś zostaną tu zasiane, będą kiełkować w przyszłości. - powiedział w Lublinie gość konferencji Janusz Cieszyński, Minister Cyfryzacji, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Aleksander Kwaśniewski:

Ten projekt jest najwyższej wagi i cieszę się, że mogę tu być i że jest takie dla niego szerokie poparcie dla niego i po stronie polskiej i po ukraińskiej! - powiedział Aleksander Kwaśniewski, b. Prezydent RP• 10 stycznia
Start naboru do programu LeaderSHEp in Tech Academy

 

• 13 stycznia
Inauguracja inkubatora startupów kobiecych Shesnnovation Academy

 

• 25 Lutego
Inauguracja programu stypendialnego dla dziewczyn ze szkół średnich Dziewczyny w grze

 

• 8 Marca
Start naboru do Stypendiów Intel-Perspektywy dla najlepszych studentek informatyki

 

• 8 Marca
Start naboru do Programu Mentoringowego IT for SHE


 

• Marzec 2023-Czerwiec 2023
Incubating Freedom: Adapting Women to Digital Economy” - pilotaż treningu w zakresie umiejętności cyfrowych i programowania 30 000 Ukrainek przebywających w Polsce

 

• 20 Kwietnia
Ogólnopolski Dzień Otwarty Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! - wydarzenie dla maturzystek realizowane wspólnie z uczelniami technicznymi i wydziałami ścisłymi

 

• 14-15 Czerwca
Perspektywy Women in Tech Summit 2023 – największe wydarzenie dla kobiet w technologiach w Europie! Warszawa, EXPO XXI i online

 

• Lato 2023
IT for SHE Kids - Tech-Wolontariat w małych miejscowościach w całej Polsce


 

• Jesień 2023
IT for SHE Educators Academy - darmowe zajęcia dla nauczycieli z umiejętności cyfrowych

 

• Jesień 2023
“New Technologies for Women - UKRAINE” - Stypendium dla 50 Ukrainek studujących STEM

 

• Grudzień 2023
IT for SHE - Women in Tech Camp 2023
Akcja „Dziewczyny na politechniki!” wchodzi w dorosłość

200 000 uczestniczek i 10-procentowy wzrost udziału studentek na politechnikach w całej Polsce – to bilans naszego sztandarowego działania – akcji „Dziewczyny na politechniki!”. W 2023 roku kończy ona 16 lat – i wchodzi w pełną dorosłość. Co to oznacza? Że jeszcze bardziej rozwijamy skrzydła – oczywiście😊 Stworzymy niesamowity pamiątkowy mural inspiracyjny o Sile Kobiet w Technologiach, Nauce i Innowacji, rozszerzymy formułę o współpracę z firmami technologicznymi i zaprosimy ich pracowniczki do szkół średnich i na uczelnie. A to wszystko we współpracy z 20 uczelniami technicznymi i wydziałami ścisłymi oraz Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych!

Zapraszamy do współpracy 😊

LeaderSHEp in Tech Academy

Podczas tegorocznego Women in Tech Camp miał miejsce finał programu mentoringowo-szkoleniowego LeaderSHEp in Tech Academy, realizowanego ze wsparciem Motorola Solutions Foundation. Przez 8 miesięcy 30 aspirujących tech-liderek uczestniczyło w cyklu warsztatów z nowoczesnego przywództwa we frameworku Centered Leadership oraz doskonaliło się w ramach relacji mentoringowej z jedną z 30. doświadczonych role-models, będących ekspertkami i liderkami w dziedzinie nowych technologii. Celem programu LeaderSHEp in Tech Academy jest pomoc młodym kobietom na początku kariery zawodowej w branży nowych technologii.
Odkryj w sobie liderkę i zgłoś się do kolejnej edycji LeaderSHEp Academy:
APLIKUJ


Kosmos w śniegu - Camp 2022

Women in Tech Camp 2022 dobiegł już końca, a my - naładowani pozytywną energią, nowymi pomysłami i mnóstwem wrażeń - żegnamy zaśnieżoną Bukowinę Tatrzańską!
Tegoroczna edycja Women in Tech Camp 2022 to były cztery zróżnicowane tematycznie dni (Tech Day, Career Day, Mentoring Day, Final Day), aż 160 uczestniczek – najzdolniejszych studentek STEM, 140 specjalistów z najlepszych globalnych firm technologicznych, ponad 50 spotkań warsztatowych oraz niezliczone godziny mentoringu, targów kariery, sesji role models z kobietami sukcesu z branży nowych technologii, a przede wszystkim mnóstwo wzajemnych inspiracji, wymiany doświadczeń i świetnej zabawy! Dziękujemy Wam, Dziewczyny, za ten niesamowity czas, za Waszą wspaniałą energię i entuzjazm do nauki i rozwoju! Dziękujemy też naszym Partnerom - Aptiv, Accenture, Fundacja Kronenberga/ Citii i Citi Handlowy, Ericsson, Goldman Sachs, Google, Intel, Motorola Solutions Polska, NatWest, P&G , Point72 Careers, State Street Bank Polska oraz Ekspertkom i Ekspertom za ich cenny czas, zaangażowanie i pasję w dzieleniu się swoją wiedza i doświadczeniem!Dobrej końcówki Roku! Widzimy się... :)

Be the Change You want to see in the Tech World!

Perspektywy Women in Tech Team

Poprzednie wydania newsletteraJeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
Administratorem danych osobowych jest Perspektywy Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-511) przy ul. Nowogrodzkiej 31. Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera (podstawa prawna - prawnie uzasadniony interes administratora - art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Dane osobowe będą przechowywane do momentu wypisania się z subskrybcji newslettera lub wniesienia skutecznego sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Z Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Perspektywy Press Sp. z o.o. (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.pl
Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w szczególności praw przysługujących osobom, których dane przetwarzamy, znajduje się w Polityce prywatności serwisu perspektywy.pl

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>