|
Perspektywy Women in Tech Summit 2026: Uwolniliśmy energię! Już po raz ósmy warszawskie EXPO XXI opanowały na dwa dni (10-11 czerwca) technologie, kobiety (i nie tylko!) oraz niekończące się rozmowy. Bo Perspektywy Women in Tech Summit jak co roku dowiódł, że technologia w XXI wieku to nie tylko kod i innowacja, ale przede wszystkim ludzie. Na 5 scenach, w 9 strefach i w ogromnej przestrzeni warszawskiego EXPO XXI (po której uczestników konferencji oprowadzał robot Perspekto) aż pulsowało od wymiany spostrzeżeń, nowych idei i pomysłów. A wszystko to pod hasłem UNLEASH NEW ENERGY. Super-debata: Suwerenność technologiczna w kontekście geopolitycznym
W dobie rosnących napięć geopolitycznych suwerenność technologiczna przestała być jedynie modnym hasłem, a stała się priorytetem strategicznym dla państw demokratycznych. W debacie nad budowaniem odporności i bezpiecznej współpracy w obszarze kluczowych technologii wzięli udział: Barbara Nowacka (ministra edukacji), Melinda Simmons (ambasadorka Wielkiej Brytanii w Polsce), Jared Polis (gubernator stanu Kolorado), Grzegorz Wrochna (dyrektor Creotech Instruments) oraz generał Mariusz Chmielewski reprezentujący Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Nagrodziliśmy największe talenty biotechnologii - Top-10 Women in Biotech!
Stało się już tradycją, że konferencji Perspektywy Women in Tech Summit towarzyszy ogłoszenie nierankingowego zestawienia ekspertek pracujących w najbardziej gorących technologicznych obszarach. W tym roku uhonorowaliśmy wyjątkowe Polki pracujące w branży biotech. Jury wybrało 10 wybitnych ekspertek ze 100 zgłoszonych. Ponieważ wśród wskazanych przez jury laureatek nie znalazła się ani jedna z kategorii Rising Star, Fundacja Edukacyjna Perspektywy zdecydowała się przyznać dodatkowe wyróżnienie w tej kategorii. Maria Skłodowska-Curie i minister Marcin Kulasek na stoisku MNiSW
Warszawa po raz kolejny była gospodarzem "Women in Tech Summit 2026", a nauka znów okazała się być kobietą. W dniach 10-11 czerwca w stolicy Polski odbyła się konferencja "Women in Tech Summit 2026" - największe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej poświęcone kobietom w nowych technologiach i nauce. Obecny na imprezie był minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek oraz wiceminister Maria Mrówczyńska, a uczestnicy mogli m.in. odwiedzić specjalną strefę przygotowaną przez resort nauki. Powrót do przeszłości i wędrówka w przyszłość
11 czerwca, w innym miejscu warszawskiego EXPO, czyli w hali TECH, dyskutowano o początkach cyfryzacji w Polsce. Przyczynkiem do tych rozmów stało się 40-lecie pierwszego czasopisma komputerowego w Polsce "Bajtka" i zorganizowana na tę okoliczność dyskusja pod hasłem Bajtek Generation w czasie Summitu Perspektyw. Do czytania "Bajtka" przyznali się w czasie paneli w tym nurcie tematycznym m.in. prof. Grzegorz Mazurek (rektor Akademii Leona Koźmińskiego) czy prof. Andrzej Dragan (Uniwersytet Warszawski). Jak zaznaczył rektor Mazurek: BAJTEK otwierał wyobraźnię i przynosił polskim odbiorcom świadomość, czym jest informatyka i jakie daje możliwości. Dr Astro Teller: nowe technologie zawsze czyniły świat lepszym
Nasz komentarz Olga Gromek: Jedno wydarzenie, wiele wejść do świata technologii
Aby w pełni zrozumieć fenomen tego, co wydarzyło się w Warszawie 10 i 11 czerwca 2026, należy porzucić suche fakty, imponujące zestawienia liczbowe czy analizowanie bogatej agendy wydarzenia i spojrzeć na Summit oczami jego skrajnie zróżnicowanych uczestników - pisze Olga Gromek z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Życie akademickie Międzynarodowy Dzień Szkolnictwa Wyższego - życzenia KRASP
W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zostało uruchomione Międzykolegialne Centrum Inkubacji i Akceleracji Startupów - SGH Startups Hub, które ma wspierać przedsiębiorczość akademicką. SGH Startups Hub stworzy warunki do powstawania, rozwoju i komercjalizacji innowacyjnych pomysłów biznesowych studentów, doktorantów, absolwentów i pracowników uczelni. KRAUM o kształceniu przyszłych kadr medycznych Przez dwa dni Warszawski Uniwersytet Medyczny był gospodarzem spotkania rektorów 16 uczelni medycznych. Podczas obrad władze uczelni oraz przedstawiciele m.in. Senackiej Komisji Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Agencji Badań Medycznych, Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz NFZ rozmawiali o najważniejszych wyzwaniach stojących przed uczelniami medycznymi. Study in Poland w działaniu Zaproszenie na Naradę konsultacyjną uczelni "Study in Poland"
Serdecznie zapraszamy na doroczną Naradę konsultacyjną programu "Study in Poland" - prowadzonego wspólnie przez KRASP i Fundację Edukacyjną "Perspektywy" - która odbędzie się 2 lipca w Warszawie. Celem narady jest omówienie aktualnych kwestii związanych z umiędzynarodowieniem polskich szkół wyższych, rekrutacją studentów zagranicznych, a także rozwojem dyplomacji naukowej na wybranych rynkach międzynarodowych. Gospodarzem spotkania - już tradycyjnie w ostatnich latach - jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Jubileusze uczelni Wielka Gala 200-lecia Politechniki Warszawskiej w Teatrze Wielkim
Politechnika Warszawska świętuje swoje 200-lecie. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu w Teatrze Wielkim Operze Narodowej odbyła się uroczysta gala, która była historyczną i muzyczną podróżą przez dwa wieki historii uczelni. Święto SGH w 120-lecie najstarszej uczelni biznesowej w Polsce
17 czerwca 2026 r. w auli głównej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie miało miejsce uroczyste posiedzenie Senatu SGH. Społeczność SGH i zaproszeni znamienici goście przybyli na obchody Święta SGH, ustanowionego na pamiątkę pierwszego w historii posiedzenia Senatu SGH z 2 kwietnia 1925 r. Politechnika Bydgoska świętuje 75 lat
Najstarsza bydgoska uczelnia świętuje 75-lecie. Z okazji jubileuszu odbyło się uroczyste otwarte posiedzenie Senatu Politechniki Bydgoskiej z udziałem społeczności akademickiej i zaproszonych gości. W fordońskim kampusie odsłonięto również rzeźbę patronów uczelni. Doktoraty honoris causa
O tym się mówi
Orlen został mecenasem głównym Centrum Nauki Kopernik Orlen został mecenasem głównym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i wyłącznym partnerem tamtejszego planetarium - poinformowała w środę spółka. Zapowiedziała przy tym wsparcie dla partnerskiego programu "Przyszłość. Podaj dalej" i Klub Młodego Odkrywcy, który działa także za granicą. Szkolnictwo wyższe na świecie Reuters: USA przestają przyciągać młodych prawników Amerykańskie szkoły prawa obserwują wyraźny spadek zainteresowania ze strony studentów z zagranicy. Powodem są m.in. bardziej restrykcyjna polityka imigracyjna USA, niepewność związana z wizami oraz rosnąca konkurencja ze strony tańszych programów w Europie i Australii. Logos Press: Łotwa zaostrza wymogi językowe Od 1 czerwca łotewski Urząd ds. Obywatelstwa i Migracji (PMLP) obsługuje klientów wyłącznie w języku łotewskim. Nowe zasady wywołały niepokój wśród studentów zagranicznych. Obawiają się, że bariera językowa może znacząco utrudnić załatwianie formalności związanych z pobytem. Promujemy
Świat rankingów i akredytacji Gala Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2026 - zapraszamy na transmisję!
Już 23 czerwca o 11.00 w sali odczytowej Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi rozpocznie się gala XXVII Rankingu Szkól Wyższych i Rankingu Kierunków Studiów. Dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w wydarzeniu osobiście, Perspektywy przygotowały transmisję na żywo.
Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2026
Maturzyści wybiorą uczelnię na Salonie - podwójny rocznik ruszy na start! Matura w 2027 będzie rekordowa pod względem liczby zdających. Szacuje się, że w maju 2027 roku do matury przystąpi niemal 400 tysięcy osób co w stosunku do roku liczby maturzystów w 2026 będzie wzrostem o niemal 70 tysięcy zdających, a już w tym roku było ich rekordowo dużo, bo ponad 300 tysięcy. Perspektywy gratulują
Przeczytaj całość w formie e-booka Najczęściej czytane w poprzednim Newsletterze
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER AKADEMICKI Jeśli jesteś zadowolony z otrzymanego Newslettera Akademickiego Poprzednie wydania: |
|
Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.
Administratorem danych osobowych są Perspektywy Press Sp. z o.o. i Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie (00-511) przy ul. Nowogrodzkiej 31. Dane osobowe będą przechowywane do momentu wypisania się z subskrypcji newslettera lub wniesienia skutecznego sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Z Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod adres Administratorów (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres:rodo@perspektywy.pl |
|
|