Perspektywy Women in Tech

TO READ THIS EMAIL IN ENGLISH CLICK HERE

Tym razem zapraszamy Was 25 i 26 maja na nasz wyjątkowy festiwal online Women in Tech Days 2021. Jego koncepcja powstała rok temu w początku pandemii i bardzo się sprawdziła. Festiwal skupia się na praktycznym rozwoju kariery w technologiach – bardzo utrudnionym w czasie COVID-19. Oferuje wyjątkowe Targi Pracy świetnych firm high tech, specjalistyczne warsztaty, Scenę Główną z serią techtalków i spotkań z osobowościami TECH&IT oraz Mentoring karierowy 1:1 z pracownikami firm technologicznych. A wieczorem zapraszamy na Women in Tech NIGHT!:)
WOMEN in TECH DAYS

CAREER EXPO - Targi Pracy na "Daysach"

WOMEN in TECH NIGHT

WOMEN in TECH NIGHT

Myślisz o stażu albo pierwszej pracy w technologiach? A może chcesz zmienić obecną na coś nowego i ekscytującego? 20 pracodawców – świetnych firm technologicznych czeka na Was w ramach Targów Kariery/CAREER EXPO na Women in Tech Days 2021 z atrakcyjnymi ofertami. Zależy im na współpracy właśnie z kobietami, bo wiedzą, że wnosi ona wartość dodaną. Warto wybrać pracodawcę, który myśli właśnie w taki sposób. Zapraszamy!

Na wieczór 25 maja - pierwszego dnia Women in Tech Days, zapraszamy na Women in Tech NIGHT. W jej ramach odbędzie się bezprecedensowe spotkanie z czterema autorkami naciekawszych książek o technologiach opublikowanych w 2020 i 2021 roku (!). Będziemy też omawiać superważne tematy z życia i karier kobiet w świecie TECH&IT w ramach Evening Chats Tables pod hasłem Kobiety_Tech#NAPRAWDĘ. Będziemy mówić o przywództwie, wypaleniu zawodowym, byciu mamą, aktywności politycznej i wielu innych. Stoliki będą moderowane przez legendy świata technologii. A do tego koktajle z „Kity Koguta” i impreza taneczna! Ten wieczór spędzamy razem:)


ZAREJESTRUJ SIĘ
Women in Tech Days 2021 to hub wiedzy technologicznej. W ramach wydarzenia odbędzie się 15 fascynujących Techtalków na najbardziej aktualne tematy. Zaangażowało się też tutaj 50 Mentorek i Mentorów z firm technologicznych, z którymi będziesz mogła zabookować sobie spotkanie 1:1 i omówić swoja plany karierow. A do tego wziąć udział będzie można bezpłatnie w serii specjalistycznych warsztatów (obowiązuje rejestracja i limit miejsc), a wśród nich m.in.:

WARSZTATY

 • Jeśli jest cel sposób musi się znaleźć. Czy dwa miecze Geralta z Rivii zapanują nad automatyzacją? (P&G)
 • Bitcoin – kopać łopatą czy łyżką (Intel)
 • Wypadki samochodowe u sąsiadów za oceanem. Data Science w praktyce. (Standard Chartered)
 • Activate your project talents with Scrum! (Capgemini)
 • Technologia 5G bez tajemnic (Huawei)
 • Wprowadzenie do świata Big Data (Accenture)
 • Jak dzięki Serverless być bardziej "Codefull" (GSK Tech)
 • The Glass Age - topologie i elementy światłowodowych sieci telekomunikacyjnych (Corning)
 • Create your own carrier in IT (Luxoft)
 • Tworzenie automatycznych testów REST API z wykorzystaniem SoapUi (Fujitsu)
 • Pewność siebie jako fundament dla rozwoju dalszych kompetencji (Cisco)

WSZYSTKIE WARSZTATY 2021Bezpłatna REJESTRACJA na Women in Tech Days 2021
Akcja „Dziewczyny na politechniki!” wyznaczyła kierunki przyszłości

Nowe „Perspektywy” do pobrania

Niemal 2000 zarejestrowanych uczestników, prawie 15 tysięcy odwiedzających wydarzenie na Facebooku i blisko 2400 widzów na kanale YouTube „Perspektyw” – to kilka liczb, jakimi można podsumować Ogólnopolski Dzień Otwarty „Kierunki przyszłości”, który 22 kwietnia zorganizowany został online dzięki wspólnemu wysiłkowi Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) oraz 21 najlepszych uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów nauk ścisłych. Partnerem technologicznym tegorocznego Dnia Otwartego przeprowadzonego w ramach akcji „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!” był Huawei Polska.

Więcej

Ukazał się najnowszy numer „Perspektyw” – wydanie specjalne z okazji akcji „Dziewczyny na politechniki. A w nim:

 • Uczelnie techniczne czekają na dziewczyny
 • O przywództwie kobiet
 • O sensie mentoringu
 • Ranking Liceów Warszawskich
 • Wszystko o Maturze 2021

Czytaj E-bookPremiera raportu „Kobiety na politechnikach 2021”

22 kwietnia Fundacja Edukacyjna Perspektywy i Ośrodek Przetwarzania Informacji – (OPI PIB) zaprezentowali raport „Kobiety na politechnikach 2021”. Z publikacji wynika, że wzrasta udział kobiet wśród studentów kierunków związanych z nowymi technologiami i informatyką. Tempo wzrostu jest jednak niskie i występują duże różnice pomiędzy uczelniami. W okresie 2015–2020 udział kobiet wśród studentów kierunków nowo technologicznych, zwiększył się zaledwie o jeden punkt procentowy (15 proc. vs 16 proc.).

Raport do pobrania
Prezentacja wyników Raportu - video

Więcej
Pięknej Majówki! ....and be the Change You want to see in the Tech World!

Perspektywy Women in Tech Team

l


Poprzednie wydania 2021: Nr 1, Nr 3, Nr 2
Poprzednie wydania 2020: Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>