Perspektywy - Newsletter akademicki 2020

Zaproszenie na webinarium - prestiż i visibility w centrum uwagi

Budowanie międzynarodowej reputacji uczelni w warunkach pandemii to temat webinarium Perspektyw, które odbędzie się 1 lipca w godzinach 13.00-15.00. Gościem specjalnym będzie dr Anna Budzanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

A gate to University - kluczem strony internetowe w jęz. angielskim

Analiza wersji angielskojęzycznych oficjalnych stron polskich uczelni była od początku jednym z zadań International Visibility Project, ale w wyniku pandemii COVID-19 waga tego zadania wzrosła.

Jak organizować konferencje międzynarodowe w nowej formule

Sytuacja kryzysowa może być szansą na rozwój i przełamanie utrwalonych wzorców – podkreślono podczas konferencji International Web Conference on Changes in Cooperation and Higher Education 2020 zorganizowanej przez Politechnikę Białosotocką.

Zdalne kształcenie

Minister Murdzek: wzrosło zapotrzebowanie na zdalne nauczanie

Mówienie językiem cyfrowym jest tak oczywiste, jak kiedyś uczenie czytania.

Cambridge: Pięć zalet nauki online

Kursy prowadzone online pozwalają na tworzenie wielu ścieżek nauki dostoswanych do różnych potrzeb i możliwości.

nauka w dobie koronawirusa

Noblista: komunikowanie nauki wspólnym wysiłkiem badaczy i mediów

W okresie pandemii koronawirusa wyniki badań naukowych powinny być przedstawiane w bardzo dokładny sposób, bo od tego zależy ludzkie życie - uważa noblista prof. Aaron Ciechanower.

Rzecznicy Nauki: Kruszą się mury wokół akademii

By naukowiec mógł dotrzeć do społeczeństwa ze swoim przekazem, potrzebne są dwie rzeczy: autorytet komunikatu, czyli oparcie się na rzetelności przeprowadzonych badań, oraz zaufanie do źródła komunikatu.

życie akademickie

Uczelnie w czwartej tarczy antykryzysowej

Tarcza antykryzysowa ma m.in. ułatwić uczelniom publicznym rozporządzanie skarbowymi papierami wartościowymi.

Wkrótce ma powstać Akademia Kaliska

Za miesiąc, najwyżej dwa, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu zostanie przekształcona w Akademię Kaliską – zadeklarował w poniedziałek na konferencji prasowej w Kaliszu minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.

to ważne

Po "brexicie" za studia w Anglii trzeba będzie słono płacić

Dotychczas studenci z krajów UE mogli korzystać z tych samych przywilejów i udogodnień co studenci brytyjscy. Teraz to się radykalnie zmieni.

Nowi rektorzy

Wybory rektorskie wchodzą w finałową fazę

Do 24 czerwca br. wybrano w sumie 98 rektorów, w tym 74 w uczelniach akademickich (na 108) oraz 24 w uczelniach zawodowych (na 34). W ciągu najbliższych tygodni poznamy prawie wszystkich JM nowej kadencji.

Prof. Wojciech Załuska rektorem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Rektor-elekt pełni funkcję ordynatora Oddziału Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego Wojewódzkiego Szpitala w Lublinie oraz dziekana Wydziału Lekarskiego UM

Prof. Bartosz Molik rektorem AWF w Warszawie

Rektor-elekt jest absolwentem Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie jest fizjoterapeutą, trenerem koszykówki.

Prof. Stanisław Mazur rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Zainteresowania badawcze nowego rektora koncentrują się wokół problematyki polityki publicznej, zarządzania i współzarządzania publicznego oraz zarządzania wiedzą w administracji publicznej.

Prof. Piotr Borek rektorem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Rektor-elekt specjalizuje się w historii literatury polskiej, edytorstwie i problemach etnicznych.

Prof. Jarosław Bosy rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Nowo wybrany rektor prowadzi badania naukowe związane z precyzyjnym opracowaniem obserwacji satelitarnych GNSS na potrzeby monitorowania Ziemi.

Rekrutacja na studia

Kampania STUDIA 2020 – odsłona lipcowa

Od 7 do 10 lipca uczelnie partnerskie kampanii MNiSW realizowanej przez Perspektywy zaprezentują maturzystom swoją ofertę na rok akademicki 2020/21. Wydarzenie online ma pomóc kandydatom w wypracowaniu strategii rekrutacji i dokonaniu rejestracji na preferowane kierunki.
Studia 2020 - Maturzyści wybierają

Przed wami niesamowicie ważne decyzje – przywitała maturzystów dr Anna Budzanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego inaugurując wspólną kampanię MNiSW i Perspektyw pod hasłem STUDIA 2020.

Rekrytacja 2021

Informator dla Maturzystów po raz 30.

390 szkół wyższych, ponad 960 kierunków, zasady przyjęć na studia, a w części poradniczej: matura 2021, życie na studiach, Ranking Szkół Wyższych 2020, Ranking Kierunków Studiów 2020 (70 kierunków), prezentacje uczelni i kierunków, rekomendacje aktualnych studentów i absolwentów – to w największym skrócie zawartość Informatora dla Maturzystów 2021. Publikacja ukaże się we wrześniu w formie tradycyjnej oraz e-booka i będzie towarzyszyć Salonowi Maturzystów Perspektywy 2020.
Hybrydowy Salon Maturzystów 2020

Przed nami ważne wydarzenie - Salon Maturzystów Perspektywy 2020 w hybrydowej formule - w formie tradycyjnej i online. Takie podejście pozwoli zwielokrotnić możliwość dotarcia do jak największej grupy przyszłych kandydatów na studia. Umożliwi również sprawdzenie się w nowych aktywnościach i efektywne wykorzystanie nowoczesnych sposobów prezentacji ofert uczelni.

Women in Tech

"Kobiety na politechnikach 2020" - raport OPI i Perspektyw

Szczególnie ważne są tzw. kierunki nowo technologiczne. Studia takie wybiera coraz więcej kobiet. Na uczelniach publicznych i niepublicznych łącznie ich udział wśród studentów wzrósł w okresie 2014–2019 o dwa punkty procentowe – z 14 do 16 proc.

Najczęściej czytane

Spotykamy się już po raz dziesiaty! To jest miejsce również dla wszystkich naszych Czytelników. Zapraszamy na łamy "Newslettera Akademickiego"! Czekamy na Państwa analizy i refleksje o przyszłości, bo przecież po każdej katastrofie ktoś musi odbudowywać to, co zostało zniszczone… Mamy nadzieję, że będziemy to robić WSPÓLNIE.

Zespół "Perspektyw"

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER AKADEMICKI

Jeśli jesteś zadowolony z otrzymanego Newslettera Akademickiego
poinformuj znajomych o możliwości otrzymywania go.

www.perspektywy.pl

Poprzednie wydania: Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, Nr 6, Nr 7, Nr 8, , Nr 9Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>