Perspektywy Women in Tech

TO READ THIS EMAIL IN ENGLISH CLICK HERE

A ship in harbor is safe, but that is not what ships are built for.
Zgodnie z tą myślą 10 odważnych i zdeterminowanych uczestniczek programu Shesnnovation Academy założyło swoje technologiczne startupy i wypłynęło na szerokie przedsiębiorcze wody. Trzymamy za nie mocno kciuki! Dziewczyny zmieniajcie świat technologii, nauki i przedsiębiorczości. Niech Wasze startupy w przyszłości przekształcą się w prężnie działające, lokalnie i globalnie firmy technologiczne, którym nieobojętna będzie idea zrównoważonego rozwoju i gdzie zawsze i wszędzie pamiętać się będzie o równości, różnorodności i byciu fair.
Razem przepłyniemy niejeden ocean!:)
Tymczasem zapraszamy Was w rejs w nieznane, odkrywać nowe terytoria w ramach naszych najnowszych inicjatyw.DZIEJE SIĘ! TERMINY ZGŁOSZEŃ DO NASZYCH PROGRAMÓWZostań wolontariuszką IT for SHE i ucz dzieci nowych technologii online!

Women in Tech for GOOD Hackatonu - TEMAT: DIGITAL ECOLOGY

Zapraszamy do udziału w Programie Wolontariackim dla studentek informatyki i kierunków pokrewnych, organizowanym w ramach programu IT for SHE. W jego ramach będziesz mogła przeprowadzić DWA wakacyjne projekty edukacyjne z zakresu nowych technologii dla dzieci. To seria 3 spotkań online, które odbywać się będą w wybranym okresie w miesiącach lipiec - październik. Do udziału w Projekcie możesz zgłaszać się samodzielnie lub w parze. Nie zwlekaj i aplikuj już dziś. Więcej informacji.

APLIKUJ

17 czerwca 2021 roku zapraszamy na wyjątkowy Women in Tech4Good Hackathon. Motywem przewodnim edycji jest #digitalecology. Tematem zadania, z którym zmierzą się uczestniczki podczas hackatonu będzie Cyfrowy Ślad - czyli jak praca z technologiami, z danymi i ich przetwarzaniem obciąża planetę i co możemy z tym zrobić. Hackathon skierowany jest do studentek oraz absolwentek kierunków technologicznych i nauk ścisłych. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 PLN. Całe wydarzenie odbędzie się online. Uwaga: Liczba miejsc ograniczona.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Empowering Women in Agrifood - EWA

Program stypendialny Intel-Perspektywy

Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz europejska agencja EIT Food RIS wspólnie ogłaszają nabór do międzynarodowego programu EWA (Empowering Women in Agrifood). Celem programu jest motywowanie przedsiębiorczyń na wczesnym etapie kariery do wykorzystania ich potencjału, zapewnienia im odpowiedniej wiedzy, wsparcia i dostępu do sieci kontaktów, aby mogły pomyślnie założyć i rozwijać zrównoważoną działalność biznesową. Projekt przeznaczony jest dla grupy 10 przedsiębiorczyń, które przez 5 miesięcy będą uczestniczyć w warsztatach, wydarzeniach, rozwijać swój pomysł pod okiem wybitnego Mentora, jak również budować relacje i spełniać swoje marzenia. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 czerwca.

APLIKUJ

Zapraszamy studentki i tegoroczne maturzystki do aplikowania do VII edycji prestiżowego programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn" zaplanowania swojej przyszłości z solidnym wsparciem, jakie daje stypendium! Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają wsparcie merytoryczne i finansowe. Będą mogły nawiązać współpracę z Mentorem lub Mentorką - doświadczonymi pracownikami firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie poniosą w związku ze studiami. Będzie to też szansa, aby wziąć udział w programie stażowym - w Intel Technology Poland Sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum badawczo-rozwojowym Intel w Europie.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.stypendiadladziewczyn.pl
ZA NAMI:


Gala Shesnnovation Academy

Women in Tech Days za nami

Za nami Finał programu Shesnnovation Academy. W jego ramach powstało 10 startupów. 31 maja w ramach konkursu pitchingowego uczestniczki programu zaprezentowały przed Jury swoje pomysły na biznes. Miło nam poinformować, że Zwyciężczynami zostały:
Barbara Klaudel, MIDAS z nagrodą 15.000 PLN
Aleksandra Szymańska, THE WOOF z nagrodą 10.000 PLN
Paulina Skupin-Mrugalska, Pharmaceutical Preformulation Services z nagrodą 5.000 PLN
Gratulujemy!

Shesnnovation Academy to wspólny projekt Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i Citi Foundation przy współpracy z Fundacją Kronenberga. Bardzo dziękujemy naszym Partnerom za wsparcie w realizacji tego ambitnego projektu.

Więcej

2957 uczestniczek i uczestników, 261 sesji mentoringowy, 25 tech talków, 36 warsztatów i mnóstwo networkingu to bilans festiwalu "Women in Tech Days 2021" i pierwszych kobiecych Targów Kariery w TECH&IT. Wydarzenie odbyło się 25-26 maja na platformie eventowej Swapcard i było adresowane głównie do studentek i doktorantek kierunków technicznych. Było wspaniale! Uczestnicy ocenili wydarzenie na 5,5 w skali do 1-6 i komentowali: No nie ma co ukrywać, "Perspektywy Women in Tech" wiedzą jak zrobić wydarzenie online. Aż szkoda, że kończy się pandemia😊

Więcej
ZAPOWIEDŹ:

Raport: "Przywództwo Kobiet 2021"

25 czerwca zaprezentowany zostanie Raport "Przywództwo kobiet 2021. Generacje, Ambicje, Kompetencje". Celem badania jest próba analizy zjawiska przywództwa kobiecego w pokoleniu milenialsek. Publikację przygotowano na podstawie wyników sondażu ankietowego 800 respondentek ( w tym 500 liderek utożsamiających się a tym określeniem), poprzedzonego badaniem grup fokusowych - młodszych i starszych. Wśród liderek dominowały takie grupy jak: przedsiębiorczynie i startuperki, liderki zajmujące wysokie stanowiska w firmach, naukowczynie przejmujące odpowiedzialność zarządczą na uczelniach i w instytucjach badawczych, młode osoby wykazujące cechy przywódcze na studiach (aktywne w samorządach studenckich i doktoranckich). Raport kreśli ich bogaty i zniuansowany portret, a także zawiera Zestaw Rekomendacji.

Publikacja przygotowana została przez Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z Citi Foundation i Fundacją Kronenberga w ramach projektu "Shesnnovation Academy".
Be the Change You want to see in the Tech World!

Perspektywy Women in Tech Team

l


Poprzednie wydania 2021: Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4
Poprzednie wydania 2020: Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>