Perspektywy Women in Tech

TO READ THIS EMAIL IN ENGLISH CLICK HERE

Kochamy Słońce i kochamy lato!
Lato w Perspektywy Women in Tech to czas mądrego działania.
Od 5 lat wolontariuszki IT for SHE jeżdżą wtedy do dzieciaków ze wsi i z małych miejscowości budząc w nich zachwyt dla nowych technologii. W tym roku onlinowo 80 studentek kierunków technicznych odwiedzi ponad 2000 domów!
Ruszamy też z Akademią Edukatorów IT for SHE - zajęciami dla nauczycieli na temat używania nowych technologii w edukacji. Wykładowcami są tutaj eksperci z firm technologicznych. Brawa dla nich i dla ich zaangażowania.
To lato to też Lato Przywództwa Kobiet.
W Wasze ręce oddaliśmy właśnie świeżutki Raport na ten temat, a już w lipcu w Zegrzu zbiorą się nasze przyszłe Liderki - uczestniczki LeaderSHEp in Tech Academy. Będą się tam przygotowywać do brania odpowiedzialności i tworzenia rozwiązań, w ramach których technologia służy dobru człowieka i dobru Planety.
Have a hot, smart Summer!

IT for SHE - Zajęcia edukacyjne dla dzieci z małych miejscowości startują!

Rozpoczęła się kolejna edycja Wolontariatu IT for SHE. W ramach programu od lipca do października studentki kierunków informatycznych i pokrewnych będą prowadzić zajęcia online z programowania i nowych technologii - IT for SHE Kids - dla dzieci z klas IV - VIII z małych miejscowości i wsi w całej Polsce. W tym roku udział weźmie 85. studentek oraz zgłosiły się 93. placówki edukacyjne; przeprowadzonych zostanie ok. 100. projektów edukacyjnych dla ponad 2 tys. dzieci w Polsce! Zajęcia będą współprowadzone z ekspertami 9 firm technologicznych, wraz z Programem Projektor.

AKADEMIA EDUKATORÓW - szkolenia dla nauczycieli

Trwają zapisy do 2. edycji Akademii Edukatorów IT for SHE. To 3 bezpłatne spotkania szkoleniowe online (26.08, 23.09, 21.10), podczas których zostaną poruszone kwestie narzędzi i platform do pracy online, bezpieczeństwa w sieci, edukacji online - jak uczyć nowych technologii w XXI w., a także o nauce dzieci i inspirowaniu dziewczynek do włączenia się w świat IT. Zajęcia będą współprowadzić Eksperci z partnerskich firm technologicznych.

ZAPISZ SIĘ
PRZYWÓDZTWO KOBIET - lektura na lato

Jakie są uwarunkowania przywództwa kobiet w technologii i nauce i jak można je wspierać? - to pytanie postawili sobie twórcy raportu "Przywództwo kobiet 2021. Technologie, biznes, nauka", czyli Fundacja Edukacyjna Perspektywy i Citi Foundation. Raport powstał w efekcie badania przeprowadzonego wśród 750 liderek -przedsiębiorczyń, startuperek, menedżerek zajmujących wysokie stanowiska w firmach, naukowczyń przejmujących odpowiedzialność zarządczą na uczelniach i w instytucjach badawczych oraz młodych osób wykazujących cechy przywódcze na studiach. Celem opracowania była analiza zjawiska przywództwa kobiecego w pokoleniu milenialsek - najbardziej aktywnym na rynku pracy.

Raport "Przywództwo kobiet 2021. Technologie, biznes, nauka" powstał w ramach programu Shesnnovation Academy ze wsparciem Fundacji Kronenberga. Ebook raportu (w języku polskim i angielskim) można pobrać TUTAJ

Kobiety w Agrifood - EWA

W ostatni weekend wystartował program Empowering Women in Agrifood (EWA). Jest to projekt realizowany przez EIT Food i Fundację Edukacyjną Perspektywy, którego celem jest wsparcie kobiet tworzących startupy w obszarze agritech i agrifood na wczesnym etapie kariery do wykorzystania ich potencjału, zapewnienia im odpowiedniej wiedzy, wsparcia i dostępu do sieci kontaktów, aby mogły pomyślnie założyć i rozwijać zrównoważoną działalność biznesową. W dniach 1-2 lipca odbyły się pierwsze szkolenia, a 3 lipca podczas matchmakingu w murach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie nastąpiło zapoznanie par mentoringowych, oficjalne otwarcie programu i dwa warsztaty. Teraz 10 uczestniczek programu przez 5 miesięcy będzie pracować pod okiem wybitnych mentorek i mentorów, brać udział w warsztatach, wydarzeniach i networkingu by rozwinąć swój produkt/usługę, która ma zmienić świat rolno - spożywczy na lepsze. Więcej»
Program stypendialny Intel-Perspektywy

Program stypendialny Nowe Technologie Dla Dziewczyn, organizowany przez Intel i Perspektywy, okazał się być niesamowicie popularny wśród maturzystek i studentek! Daje on szansę na stypendium w wysokości 12 000 zł, mentoring z pracownikami firmy Intel oraz staż w centrum badawczo-rozwojowym firmy! Zbieranie zgłoszeń zostało właśnie zakończone - napłynęło ich prawie 850! Wyniki pierwszej części naboru ogłoszone zostaną w sierpniu. Wszystkim uczelniom i wydziałom zaangażowanym w promocję programu - gorąco dziękujemy!

ZJAZD LIDEREK w ZEGRZU

Już w dniach 9-11 lipca w Zegrzu pod Warszawą odbędzie się pierwszy zjazd uczestniczek programu LeaderSHEp in Tech Academy. Przyszłe przywódczynie zobaczą się po raz pierwszy, spotkają z inspirującymi postaciami - m.in. Kamilem Wyszkowskim, szefem UN Global Compact Network Poland, który opowie im o potrzebach liderskich w zakresie walki z katastrofą klimatyczną, zgłębią tajniki koncepcji Centered Leadership i przygotują się do realizacji projektów z zakresu Tech4Good.
Tak zaczyna się zmiana!
Be the Change You want to see in the Tech World!

Perspektywy Women in Tech Team

l


Poprzednie wydania 2021: Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5
Poprzednie wydania 2020: Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>