Perspektywy Women in Tech

TO READ THIS EMAIL IN ENGLISH CLICK HERE

Jesienią dziewczyny wchodzą do gry i zmieniają jej reguły! Dosłownie, bo na początek planujemy zatrząść w posadach branżą gier wideo! Wierzymy, że pasja, energia i nowe pomysły najmłodszego pokolenia entuzjastek gamingu bardzo przyda się w polskim gamedevie. Dlaczego? Skoro 47% polskich graczy stanowią kobiety, najwyższy czas, by drugie tyle zasiliło szeregi twórców gier wideo. Potrzeba tu kobiet - utalentowanych artystek, młodych programistek, scenarzystek, projektantek, graficzek, animatorek i producentek.

Dlatego 1 października 2021 roku startujemy z pierwszym w Polsce programem mentoringowo-stypendialnym Dziewczyny w grze! - organizowanym wraz z CD PROJEKT RED, czołowym polskim studiem deweloperskim tworzącym znane na całym świecie gry wideo (m.in. Wiedźmin, Cyberpunk 2077).

Potęgę gamedevu - jednej z najbardziej rozwojowych branż IT na świecie - od samego początku współtworzyły kobiety. Już czas, by ich obecność weszła na kolejny level!

JOIN THE GAME!


Czego chcą dziewczyny w edukacji? Konkretów. Oraz tego, by móc samodzielnie decydować, co jest dla nich ważne: w jakim kierunku chce się rozwijać, jaką dziedzinę studiować i w jakiej branży budować swoją karierę. Chcą odważnie i bez ograniczeń podejmować wyzwania, łamać stereotypy, przekraczać granice. I zmieniać zasady gry.

Z takiego właśnie założenia wychodzą organizatorzy pierwszego w Polsce programu stypendialno-mentoringowego Dziewczyny w grze! skierowanego do uczennic starszych klas liceów i techników z mniejszych miejscowości (do 50 tys. mieszkańców).

Więcej
Women in Tech Camp – IT FOR SHE 2021

Już 6 grudnia w pięknej scenerii Bukowiny Tatrzańskiej rozpocznie się 4. edycja największego w Europie obozu tematycznego dla dziewczyn w IT - Women in Tech Camp. To czterodniowe wydarzenie - organizowane w ramach programu IT for SHE.

Więcej

Akademia Edukatorów - firmy technologiczne ze wsparciem dla edukacji

Już 21 października br. w ramach programu IT FOR SHE zapraszamy na trzecie i ostatnie webinarium z cyklu “Akademia Edukatorów” - pod tytułem „Dziewczynki w technologiach & nauka dzieci”. Podczas spotkania online dowiemy się m.in. jak wykorzystać potencjał kobiet pracujących w firmach technologicznych; jak wzbudzać aktywność na zajęciach online i z jakich narzędzi korzystać, aby zajęcia były interaktywne.

Więcej
Edukacja technologiczna dla najmłodszych

W ramach programu wolontariackiego “IT FOR SHE Kids” tylko od lipca 2021 zrealizowaliśmy aż 35 projektów edukacyjnych w szkołach podstawowych z małych miejscowości i wsi. Do końca października 2021 do udziału w programie zgłoszonych jest jeszcze 27 szkół z całej Polski.

Więcej

Najlepsze w IT

Wybraliśmy Stypendystki 7-ej edycji programu stypendialnego Intel-Perspektywy – dla najlepszych dziewczyn w nowych technologiach. 25 młodych kobiet maturzystek i studentek kierunków informatycznych i „okołoinformatycznych” z uczelni w całej Polsce otrzyma 12 października podczas oficjalnej Gali Inauguracyjnej stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Wybrano je spośród rekordowej liczny ponad 800 kandydatek.

Więcej
Strefa partnerów
Jeśli kodowanie to Twoja pasja, to szukamy właśnie Ciebie!

Zgłoś się do międzynarodowego* 36-godzinnego hackathonu, G Hack, sprawdź swoje umiejętności w zadaniu stworzonym przez ekspertów Google Cloud i wygraj ze swoim zespołem nagrodę główną 5000$. G Hack by Devoteam G Cloud to dwie rundy, podczas których będziesz mieć nie tylko okazję rozwinąć umiejętności podczas rozwiązywania wyzwań ze swoją drużyną, ale też uzyskać wskazówki od najlepszych ekspertów z branży.

Więcej
Be the Change You want to see in the Tech World!

Perspektywy Women in Tech Team

l


Previous 2021: Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, Nr 6
Previous 2020: Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>