Wielka Brytania: Turing zamiast Erasmusa+, Horyzont pozostaje 1 stycznia Brexit stał się faktem. Paradoksalnie zmiana ta, bodaj jako pierwsza, trochę z zaskoczenia uderzyła w świat akademicki tę grupę Brytyjczyków, którzy w swej zdecydowanej większości byli za pozostaniem w Unii Europejskiej. Czy spełnią się butne zapowiedzi premiera Johnsona, że po odejściu z UE Zjednoczone Królestwo stanie się "naukowym supermocarstwem" (science superpower)? KRASP krytycznie o ministerialnym pakiecie wolnościowym Zespół zadaniowy, powołany przez Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), zakończył prace nad analizą projektu zmian w ustawie - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce w zakresie pakietu wolnościowego. W opublikowanym stanowisku zaproponowane regulacje ocenił zdecydowanie negatywnie. Od 1 stycznia funkcjonuje już jednolite Ministerstwo Edukacji i Nauki - utworzone poprzez połączenie Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zwiększeniu uległa łączna liczba departamentów. Znana jest już również kompozycja korpusu dyrektorów i wicedyrektorów. Zestawiliśmy tę grupę w zbiorczym dokumencie. Koźmiński w globalnym Konsorcjum Executive MBA Akademia Leona Koźmińskiego dołączyła do grona czołowych szkół biznesu na świecie, tworzących Konsorcjum EMBA - Executive MBA Consortium for Global Business Innovation. Lektorat języka polskiego na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach W semestrze letnim na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach, największej państwowej uczelni w Grecji, ruszy lektorat języka polskiego. Obecnie prowadzony jest online, ale od października 2021 roku znajdzie się w ofercie zajęć stacjonarnych uczelni. 38 uczelni w "Narodowej Reprezentacji Akademickiej" Minister Przemysław Czarnek zatwierdził listę uczelni zakwalifikowanych do realizacji II edycji projektu pn. "Narodowa Reprezentacja Akademicka" na rok 2021. Projekt umożliwia równoległe realizowanie kariery sportowej i nauki akademickiej. Do II edycji projektu zakwalifikowano 38 uczelni. Nagroda Środowiskowa "Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2021"
Interstudent 2021 - konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce
NCN ogłosiło konkurs Weave - UNISONO Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkurs Weave-UNISONO na międzynarodowe projekty badawcze o wyróżniającym się poziomie naukowym, dla których wnioski wspólne będą składane i oceniane w zagranicznych instytucjach partnerskich jako agencjach wiodących. The Scotsman: Szkoccy studenci protestują We wspólnym oświadczeniu organizacje SNP Students, Scottish Young Liberals, Scottish Young Greens i Scottish Labor Students potępiły decyzję rządu Wielkiej Brytanii o zaprzestaniu udziału w programie Erasmus+ w wyniku Brexitu. Arab News: Kolejny cios w wolność akademicką w Turcji Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nominował na nowego rektora Uniwersytetu Bogazici, jednego z niezależnych uniwersytetów w kraju, osobę związaną z partią rządzącą. W ciągu ostatniego roku powołał on 27 rektorów. Global Times: Rosnąca popularność chińsko-zagranicznych uczelni Spośród 2,5 miliona chińskich studentów studiujących za granicą w latach 2016-2019, ponad 2 mln (80%) wróciło do Chin po ukończeniu studiów, poinformowało chińskie Ministerstwo Edukacji (MOE). Tymczasem Chiny rozwijają współpracę z zagranicą poprzez tworzenie chińsko-zagranicznych uczelni spółdzielczych w kraju.
Akredytacje EIT Label dla programów EIT Food Dwa programy edukacyjne EIT Food uzyskały prestiżowe akredytacje "EIT Label" przyznawane przez Europejski Instytut Innowacji i technologii (EIT). W obu uczestniczą studenci i doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego. Akredytacja CEEMAN IQA dla Akademii WSB Akademia WSB uzyskała międzynarodową akredytację CEEMAN IQA. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej. Kierunki UŁ z prestiżową akredytacją IACBE Dwa wydziały Uniwersytetu Łódzkiego – Zarządzania oraz Ekonomiczno-Socjologiczny uzyskały oficjalną akredytację IACBE dla kierunków w języku angielskim. Międzynarodowy Salon Edukacyjny w nowej formule - zapraszamy! Zapraszamy uczelnie do udziału w XXXV Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2021, który w tym roku będzie miał formę czterech cyklicznych spotkań online przeprowadzanych od końca lutego i zakończonych udziałem wszystkich uczelni w Salonie.
Perspektywy Virtual Platform czeka na uczelnie! Przedstawiamy ofertę, która pozwala realizować udane wydarzenia edukacyjne na sprawdzonej platformie eventowej. Zaprojektowaliśmy i zrobiliśmy ją dla siebie, ale zainteresowanie uczelni - po kilkunastu przeprowadzonych przez nas wydarzeniach online - jest tak duże, że włączamy Perspektywy Virtual Platform (PVP) do naszej oferty stałych usług informacyjno-edukacyjnych dla uczelni.
Newsletter Akademicki to miejsce dla wszystkich Czytelników. Zapraszamy na nasze łamy. Czekamy na Państwa analizy, refleksje i propozycje o tym jak z sukcesem opanować nową "normalność" i wspólnie wygrać przyszłość. Zespół "Perspektyw" ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER AKADEMICKI Jeśli jesteś zadowolony z otrzymanego Newslettera Akademickiego Poprzednie wydania 2020 r.: Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, Nr 6, Nr 7, Nr 8, Nr 9, Nr 10, Nr 11, Nr 12, Nr 13, Nr 14, Nr 15, Nr 16, Nr 17, Nr 18, Nr 19, Nr 20, Nr 21, Nr 22, Nr 23, Nr 24, Nr 25, Nr 26, Nr 27 |
Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce. Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że: <resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink> |