Perspektywy - Newsletter Akademicki 2021

KRASP: mniej zakażonych studentów i pracowników szkół wyższych

Liczba zakażonych koronawirusem studentów i pracowników polskich uczelni od listopada sukcesywnie maleje - wynika z danych zebranych przez zespół KRASP ds. sytuacji epidemicznej. W ostatnich miesiącach między 80 a 90 proc. kierunków prowadzonych było w pełni zdalnie. „To pozytywny trend" - uważa kierujący zespołem prof. Tomasz Pietrzykowski, prorektor Uniwersytetu Śląskiego.

Kanada: Co zostanie z nauki online po COVIDzie?

Firma badań rynkowych z Toronto przeprowadziła badania wśród kanadyjskich studentów pytając ich, czy są zadowoleni z nauki na odległość oraz czy i w jakim stopniu chcieliby taką formę kontynuować, kiedy skończą się ograniczenia narzucone przez pandemię.

Umiędzynarodowienie

Konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2021” - zmiana daty

Konferencja Studenci zagraniczni w Polsce 2021

Uwzględniając aktualną sytuacje epidemiczną w kraju, po konsultacjach, organizatorzy konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2021" (KRASP, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”) zdecydowali się na przesunięcie jej terminu na 26-27 kwietnia 2021. Zakładamy, że konferencja odbędzie się we Wrocławiu w formule hybrydowej - bo onlinów mamy już dosyć!


Nagroda Środowiskowa "Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2021"

Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2021

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatur do Nagrody Środowiskowej "Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2021". Misją Nagrody jest wyłonienie, nagrodzenie oraz promocja osób mających wybitne osiągnięcia w zakresie umiędzynarodowienia polskich szkół wyższych. Czekamy na zgłoszenia do 10 lutego.


Interstudent 2021 - zgłoszenia kandydatów do połowy lutego

Interstudent 2021

Rok temu planowaliśmy, że już wkrótce będzie ich w Polsce 100 tysięcy. Potem martwiliśmy się, że z powodu epidemii wszyscy wyjadą. Teraz pora, by nagrodzić najlepszych z nich! Laureatów poznamy 26 kwietnia, po zakończeniu pierwszego dnia obrad konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2021” we Wrocławiu.

Erasmus+ z rozszerzonym zakresem programu

Parlament Europejski rozszerzył zakres nowego programu Erasmus+, aby osoby dorosłe lepiej dostosowały się do zmian spowodowanych transformacją ekologiczną i cyfrową oraz pandemią COVID-19.

Konkurs NCN na międzynarodowe projekty badawcze

Narodowe Centrum Nauki, we współpracy z siecią ForestValue, ogłasza konkurs na międzynarodowe projekty badawcze.

Szkolnictwo wyższe w Polsce

Centrum Fraunhofera na Politechnice Śląskiej

Podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia Centrum Projektowego Fraunhofera przy Politechnice Śląskiej. W ośrodku będą realizowane m.in. działania z zakresu transformacji energetycznej.

Greencoin i Green Heat - nowe zielone projekty w APS

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej rozpoczyna dwa międzynarodowe projekty finansowane przez NCBiR.

Szkoła „Start-up” na Politechnice Gdańskiej

Na Politechnice Gdańskiej uruchomiony zostanie program akceleracyjny „Szkoła start-up”, wspierający przedsiębiorczość wśród studentów i pracowników uczelni.

Szkolnictwo wyższe na świecie

RNZ: Mniej studentów zagranicznych w Nowej Zelandii

Jak wskazują najnowsze dane, obecnie w Nowej Zelandii studiuje ogółem 38 954 studentów zagranicznych. Placówki edukacyjne mają niewielkie szanse na zwiększenie tej liczby w bieżącym roku.

The Pie News: Amerykańskie instytucje liczą na prezydenta Bidena

Amerykańskie organizacje edukacyjne powitały Josepha Bidena jako 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych z nadzieją na zmiany. Ich zdaniem nowa administracja daje „zachęcające znaki” w kierunku bardziej sprzyjającego klimatu dla międzynarodowej edukacji i nauki.

Uczelnie szukają najlepszych kandydatów

Ranking Liceów i Techników - lustro polskiej edukacji

Oparty wyłącznie na twardych danych z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO) MEiN, coroczny Ranking Liceów i Techników Perspektyw wskazuje szkoły, w których warto się uczyć. Czy w czasach pandemii spada zainteresowanie dobrymi szkołami? Przeciwnie - „popyt” na najlepsze licea i technika rośnie, bo te szkoły z reguły dobrze radzą sobie także w nieprzewidzianych sytuacjach.


Prof. Barbara Marcinkowska na czele Kapituły Rankingu

Barbara Marcinkowska

Nie ma szkoły idealnej dla wszystkich. Ale możemy, a nawet powinniśmy do takiego ideału dążyć, a ranking jest jedną z dróg - mówi dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, przewodnicząca Kapituły Rankingu.


Ranking Liceów 2021: Staszic wraca na tron!

XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie po raz kolejny na najwyższym stopniu podium, ubiegłoroczny triumfator Uniwersyteckie LO w Toruniu - drugi, a wielokrotny zwycięzca - XIII LO w Szczecinie - trzeci. Nic nowego?

Ranking Techników 2021: Mechatronik trzyma się mocno!

Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie po raz trzeci okazało się najlepszym technikum w Polsce. Ale stawka jest wyrównana!


Rektorzy ogłosili zwycięzców

Rektorzy ogłosili zwycięzców

W tegorocznej gali wzięła udział znakomita reprezentacja rektorów uczelni akademickich, które były partnerami Rankingu. Ich Magnificencjom przypadł zaszczyt ogłoszenia najlepszych szkół i pogratulowania zwycięzcom.

Rankingi i akredytacje

Apel o udział w badaniach prestiżu uczelni do rankingów 2021

Pozycja naszych uczelni w międzynarodowych rankingach akademickich to w Polsce temat gorący! Zwłaszcza, gdy już ukazały się aktualne edycje rankingów Wielkiej Czwórki (Big-4 Group) - czyli Rankingu Szanghajskiego oraz rankingów THE, QS i USNews - i wiadomo ostatecznie, że znowu nie poszło nam najlepiej... Czy można coś zrobić, abyśmy za rok mieli więcej powodów do satysfakcji? Otóż można! Jeśli się już teraz zmobilizujemy!

Sukces UW w rankingu umiędzynarodowienia THE

Times Higher Education ogłosił swój kolejny ranking - prezentujący tym razem najbardziej umiędzynarodowione uczelnie świata. Wśród 172 wyróżnionych szkół wyższych znalazł się również na 123 pozycji Uniwersytet Warszawski, jako jedyna uczelnia z Polski!

UE Katowice zdobywcą CIMA Excellence Award

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zdobył nagrodę CIMA Excellence Award w kategorii: CIMA Prize-Winner Excellence Award przyznawaną przez the Global CGMA University and Academic Center of Excellence (COE).

Certyfikat „Uczelnia Wyższa Promująca Bezpieczeństwo” dla UEK

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie po raz kolejny uzyskał certyfikat „Uczelnia Wyższa Promująca Bezpieczeństwo”! Został on przyznany na lata 2021-2025.

Czas na maturzystów 2021

Międzynarodowy Salon Edukacyjny, pierwsze spotkanie dla maturzystów już za 4 tygodnie

Międzynarodowy Salon Edukacyjny

XXXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2021 odbędzie się w dniach 25-27 marca 2021 w formule online. Salon Szkół Wyższych poprzedzi cykl spotkań prezentujących wybrane kierunki studiów. Rozpoczniemy go już 27 lutego prezentacjami kierunków ekonomicznych i społecznych. Następnie, w pierwszą sobotę marca zaprezentujemy kierunki techniczne, ścisłe i przyrodnicze.

Gratulujemy

Tomasz Rzymkowski

Tomasz Rzymkowski Sekretarzem Stanu w MEiN

Tomasz Rzymkowski powołany został na sekretarza stanu w MEiN oraz pełnomocnika Rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego.Iwona Hofman

Prof. Iwona Hofman przewodniczącą Komitetu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach PAN

Prof. dr hab. Iwona Hofman, dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS, została powołana na stanowisko przewodniczącej Komitetu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach PAN.Marek Kulus

Prof. Marek Kulus członkiem Komisji KRAUM

Prof. dr hab. n. med. Marek Kulus, kierownik Kliniki Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego UCK WUM otrzymał nominację na członka Uniwersyteckiej Komisji ds. Jakości Kształcenia na Kierunku Lekarskim na kadencję 2021-2024.

Nowoczesny marketing

Perspektywy Virtual Platform (PVP) - czeka na uczelnie!

Perspektywy Virtual Platform czeka na uczelnie!

Przedstawiamy ofertę, która pozwala realizować udane wydarzenia edukacyjne na sprawdzonej platformie eventowej. Zaprojektowaliśmy i zrobiliśmy ją dla siebie, ale zainteresowanie uczelni - po kilkunastu przeprowadzonych przez nas wydarzeniach online - jest tak duże, że włączamy Perspektywy Virtual Platform (PVP) do naszej oferty stałych usług informacyjno-edukacyjnych dla uczelni.

Najczęściej czytane

Newsletter Akademicki to miejsce dla wszystkich Czytelników. Zapraszamy na nasze łamy. Czekamy na Państwa analizy, refleksje i propozycje o tym, jak z sukcesem opanować nową "normalność" i wspólnie wygrać przyszłość.

Zespół "Perspektyw"

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER AKADEMICKI

Jeśli jesteś zadowolony z otrzymanego Newslettera Akademickiego
poinformuj znajomych o możliwości otrzymywania go.

www.perspektywy.pl

Poprzednie wydania 2021 r.: 1, 2

Poprzednie wydania 2020 r.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>