Perspektywy - Newsletter Akademicki 2021

Kiedy będzie 100 tysięcy obcokrajowców w polskich uczelniach?

Trzy lata temu, podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2018" na Politechnice Śląskiej, plan ściągnięcia do naszego kraju 100 tysięcy zagranicznych studentów wydawał się całkiem realny. Dziś już wiemy, że to się nie uda… Nie możemy w tym roku polecieć do Armenii, Gruzji, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Uzbekistanu, Indii, na Ukrainę i Białoruś, ale możemy - a nawet musimy! - spotykać się z przyszłymi studentami z tych krajów. Dlatego - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - startujemy z serią wirtualnych targów edukacyjnych "Study in Poland", które odbędą się w krajach, z których co roku przyjeżdża do nas prawie 70 procent studentów zagranicznych w Polsce. Trzeba obecnie zrobić wszystko, co możliwe, aby jesienią nie nastąpiło drastyczne tąpnięcie w rekrutacji obcokrajowców.

NIK: Polska zapewnia warunki do kształcenia cudzoziemców

Polska zapewnia właściwe warunki prawne i organizacyjne do rekrutacji i kształcenia cudzoziemców na uczelniach. Mało realne jest jednak osiągnięcie w tym roku zaplanowanej w rządowych dokumentach liczby 100 tys. studiujących cudzoziemców - ocenia NIK w raporcie z kontroli umiędzynarodowienia w Polsce.

Wylewanie dziecka z kąpielą? - Instytuty Konfucjusza na cenzurowanym

Amerykański Senat ogłosił projekt ustawy, której celem jest ograniczenie pomocy z funduszy federalnych dla uczelni, które mają u siebie Instytut Konfucjusza. Zarówno w USA, jak i UE podnoszony jest zarzut, że Instytuty Konfucjusza są narzędziem chińskiej propagandy. Instytuty Konfucjusza działają rózwnież w naszym kraju.

Study in Poland online Education Fairs start soon!

Study in Poland online Education Fairs start soon!

The series of virtual "Study in Poland" education fairs starts on 17th of March. They will be addressed to the young people in countries from where 70 per cent of all international students in Poland come from. The fairs will offer a unique opportunity to prospective students in these countries to talk directly to the representatives of 40 Polish universities, and to visit their virtual booths.

Swiss Info: Szwajcaria nie narzeka na brak studentów zagranicznych

Studenci zagraniczni wciąż przyjeżdżają do Szwajcarii pomimo pandemii koronawirusa. Istotne jest to, że mogą oni nadal wjeżdżać do tego kraju.

Indian Express: Warto zawalczyć o studentów z Indii

Studenci z Indii są bardzo zainteresowani studiami za granicą. Na przeszkodzie stoją restrykcje związane z COVID-19. Mimo to zamierzają aplikować na uczelnie.

życie akademickie

KRASP na platformie Spotify - polecamy!

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich uruchomiła swój kanał dźwiękowy na platformie Spotify. W regularnie publikowanych podcastach prowadzone będą rozmowy o polskim szkolnictwie wyższym, aktualnych wyzwaniach stojących przed środowiskiem akademickim i dobrych praktykach uczelni. Twórcom kanału gratulujemy!
Zainteresowanym rekomendujemy adres: https://open.spotify.com/show/6rMeiFvJu0M2jRUCsotH6T

KRASP na platformie Spotify - polecamy!

350 mln złotych na strategiczne inicjatywy ośrodków badawczych

Sześć dodatkowych, strategicznych inicjatyw realizowanych będzie przez krajowe ośrodki badawcze, dzięki zwiększeniu budżetu o prawie 350 mln zł - poinformował Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy.

PSK, UJK i GUM będą kształcić metrologów

Wspólne projekty naukowo-badawcze oraz zaangażowanie Głównego Urzędu Miar w program kształcenia w dziedzinach związanych z metrologią zakłada porozumienie między Politechniką Świętokrzyską i Uniwersytetem Jana Kochanowskiego a GUM.

SGH i Sieć Badawcza Łukasiewicz podpisały umowę o współpracy

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Sieć Badawcza Łukasiewicz podpisały porozumienie o współpracy badawczo-rozwojowej.

Rankingi i akredytacje

Akredytacja CEEMAN IQA dla Uczelni Łazarskiego

Central and East European Management Development Association (CEEMAN) przyznało akredytację International Quality Accreditation (IQA) Wydziałowi Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego.

Uniwersytet Gdański znów w EUA

Uniwersytet Gdański, po kilku latach nieobecności, ponownie został przyjęty do stowarzyszenia EUA.

Gala Rankingu Liceów i Techników na Politechnice Wrocławskiej

Politechnika Wrocławska gościła wirtualnie najlepsze dolnośląskie licea ogólnokształcące i technika wyróżnione w rankingu Perspektyw 2021.

Czas na maturzystów 2021

Międzynarodowy Salon Edukacyjny

Edukacyjny marzec maturzystów trwa!

Jak wygląda studiowanie w czasie pandemii? Co można robić po określonym kierunku studiów? Jak wykorzystać Ranking Szkół Wyższych Perspektyw do wyboru kierunku i uczelni? Czy tegoroczna matura będzie mniej wartościowa? - to tylko cztery z wielu pytań, na które można uzyskać odpowiedź podczas sobotnich wirtualnych spotkaniach dla maturzystów na platformie Perspektyw.

Gratulujemy

Marlena Krohn

Dr Marlena Krohn prezesem zarządu Centrum Transferu Technologii UMK

Dr Marlena Krohn jest absolwentką Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i menadżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem.Lucjan Pawłowski

Prof. Lucjan Pawłowski członkiem Komitetu ds. Nominacji EASA

Europejska Akademia Nauk i Sztuk Pięknych (European Academy of Sciences and Arts, EASA) wybrała siedmiu naukowców na członków Komitetu ds. Nominacji. W tym gronie jest jeden Polak - prof. Lucjan Pawłowski z Politechniki Lubelskiej.

Nowoczesny marketing

Perspektywy Virtual Platform (PVP) - czeka na uczelnie!

Perspektywy Virtual Platform czeka na uczelnie!

Przedstawiamy ofertę, która pozwala realizować udane wydarzenia edukacyjne na sprawdzonej platformie eventowej. Zaprojektowaliśmy i zrobiliśmy ją dla siebie, ale zainteresowanie uczelni - po kilkunastu przeprowadzonych przez nas wydarzeniach online - jest tak duże, że włączamy Perspektywy Virtual Platform (PVP) do naszej oferty stałych usług informacyjno-edukacyjnych dla uczelni.

Najczęściej czytane

do zobaczenia za tydzień

Newsletter Akademicki to miejsce dla wszystkich Czytelników. Zapraszamy na nasze łamy. Czekamy na Państwa analizy, refleksje i propozycje o tym, jak z sukcesem opanować nową "normalność" i wspólnie wygrać przyszłość.

Zespół "Perspektyw"

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER AKADEMICKI

Jeśli jesteś zadowolony z otrzymanego Newslettera Akademickiego
poinformuj znajomych o możliwości otrzymywania go.

www.perspektywy.pl

Poprzednie wydania 2021 r.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Poprzednie wydania 2020 r.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>