Perspektywy - Newsletter Akademicki 2021

Perspektywy Women in Tech Camp 2021 – szczęście w śniegu!

Zdążyliśmy przed wprowadzonymi w połowie grudnia restrykcjami covidowymi! W dniach 6-9 grudnia odbył się kultowy Women in Tech Camp. w którym wzięło udział 300 osób. Było wspaniale - intensywnie, inspirująco, pozytywnie, biało i pięęknie! :) Podczas 4-dniowego wydarzenia spotkało się 160 niezwykłych, mądrych i pełnych energii studentek pasjonujących się nowymi technologiami. Uczestniczki Campu przyjechały do Bukowiny Tatrzańskiej (dla niektórych na sam koniec świata!) z 34 uczelni z całej Polski, a także kilkunastu szkół średnich. To one będą teraz zmieniać nasz świat na lepszy.

umiędzynarodowienie

Konferencja o umiędzynarodowieniu - w „mieście stu mostów”

W dniach 27-28 stycznia 2022 na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbędzie się piętnasta doroczna konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce", a to oznacza, że w tych dniach Wrocław stanie się stolicą umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego!

Nagroda Środowiskowa "Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2022"

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatur do Nagrody Środowiskowej "Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2022". Misją Nagrody jest wyłonienie, nagrodzenie oraz promocja osób mających wybitne osiągnięcia w zakresie umiędzynarodowienia polskich szkół wyższych. Czekamy na zgłoszenia do 17 grudnia.


Eduinspiracje Partnerem gali i fundatorem nagród

Partnerem gali i fundatorem Nagrody Środowiskowej "Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2022" w kategoriach: „Research Star” i „Rising Star” są Eduinspiracje - konkurs organizowany przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.


Interstudent 2022 - czekamy na zgłoszenia kandydatów

Jest ich blisko 85 tysięcy, przyjechali na studia do Polski ze 189 krajów. W naszym konkursie nagradzamy najwybitniejszych, najbardziej zaangażowanych - tych, którzy są prawdziwymi ambasadorami polskich uczelni. Na zgłoszenia czekamy do 17 grudnia.

W Mińsku jednak online - za to w Stambule stacjonarnie!

Rozszerzamy ofertę targów, w których program Study in Poland wiosną 2022 roku będzie brał udział stacjonarnie ze stoiskiem narodowym. W kwietniu przyszłego roku ponownie będziemy w Stambule (będzie to drugi już stacjonarny udział w targach w tym mieście w ciągu roku akademickiego 2021/22) - na największych targach edukacyjnych w Turcji - IEFT.

Gruzja i Armenia w programie Horyzont Europa

Kolejne kraje dołączyły do programu Horyzont Europa. Gruzja i Armenia podpisały umowy przyznające im status państw stowarzyszonych z unijnym programem badań i innowacji.

o nich się mówi

Rektorzy bez gronostajów

W tym cyklu prezentujemy Ich Magnificencje inaczej niż zwykle są oni (i one!) ukazywani. Poprosiliśmy rektorów o wypełnienie krótkiej ankiety, dzięki czemu dostajemy barwną i ciekawą lekturę! Zapraszamy do poznania Ich Magnificencji z odmiennej niż codzienna perspektywy.

Prof. Adam Weintrit: Dystans i spokój przydają się zawsze

Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni uważa, że nie ma problemu, którego nie dałoby się rozwiązać. Jako szachista i wielbiciel zagadek walczę z każdym tematem tak długo, aż wpadnę na pomysł, jak poradzić sobie z daną kwestią – mówi prof. dr hab. inż. kpt.ż.w. Adam Weintrit.

Prof. Piotr Wachowiak: Trzeba być porządnym człowiekiem

Pandemia pokazała nam wszystkim, że zdrowie jest naprawdę najważniejsze – takie przeświadczenie towarzyszy prof. dr. hab. Piotrowi Wachowiakowi, rektorowi Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

życie akademickie

Inteligentne algorytmy z PŁ do sterowania plazmą termojądrową

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej, po raz pierwszy w Polsce, uzyskali prestiżowy grant EUROfusion Engineering Grants (EEG). Międzynarodowy zespół badaczy z PŁ, Niemiec i Francji będzie wspólnie pracował nad systemem monitorującym wytwarzanie plazmy termojądrowej.

Politechnika Białostocka dołącza do Sieci Badawczej Łukasiewicz

Politechnika Białostocka jest kolejną uczelnią, która dołącza do grona partnerów akademickich Sieci Badawczej Łukasiewicz.

FarU: Misja trzech społeczności

Społeczności akademickie trzech uczelni: Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego uczestniczyły w debacie pt. „Po co nam Związek Uczelni im. Daniela Fahrenheita?”.

Pierwsze w kraju centrum projektowania uniwersalnego

W ciągu niespełna pół roku na Politechnice Opolskiej rozpocznie działalność pierwsze w Polsce centrum wiedzy o dostępności i upowszechniania zasad projektowania uniwersalnego w obszarze designu i przedmiotów codziennego użytku.

NCBR: 7,5 mld zł na projekty innowacyjne w 2022 roku

NCBR przeznaczy 7,5 mld zł na dofinansowanie projektów innowacyjnych w budżecie na 2022 rok Zainteresowaniem cieszą się projekty związane ze sztuczną inteligencją i transformacją energetyczną.

Rusza konkurs „Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki”

Wynalazki opracowane w uczelniach i instytutach naukowych i zgłoszone do Urzędu Patentowego RP w latach 2019-2020 można bezpłatnie zgłaszać do konkursu do 14 stycznia 2022 roku.

Szkolnictwo wyższe na świecie

The Irish Post: Rasizm wobec studentów zagranicznych w Irlandii

Jak wynika z raportu Irlandzkiej Rady Studentów Międzynarodowych (ICOS), badającej wpływ pandemii COVID-19 na studentów zagranicznych, 40% z nich twierdzi, że było świadkami rasizmu lub go doświadczyło w Irlandii.

Greek Reporter: Grecja centrum edukacji dla Morza Śródziemnego

Grecja może wkrótce stać się atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych studentów szkół wyższych. Uznane greckie uniwersytety publiczne uruchamiają nowe konkurencyjne programy studiów licencjackich, prowadzone w całości w języku angielskim.

Świat Rankingów

Politechnika Gdańska z sukcesami w GreenMetric

W rankingu UI GreenMetric World University Ranking Politechnika Gdańska została sklasyfikowana najwyżej z polskich uczelni. Zestawienie obejmuje 956 uczelni z całego świata.

Wydział Zarządzania UW z sukcesami w Eduniversal

W najnowszym rankingu Eduniversal Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego utrzymał pozycję lidera wśród polskich uczelni, stanął na podium w klasyfikacji szkół z Europy Wschodniej, zajmując trzecie miejsce oraz jako jedyny w naszym kraju kolejny raz otrzymał „5 Palmes of Excellence”.

Najlepsze licea i technika - Rankingowe „przecieki”

12 stycznia, podczas uroczystości ogłoszenia wyników Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 - organizowanej w Szkole Głównej Handlowej, która jest Partnerem Głównym Rankingu - poznamy najlepsze szkoły średnie w Polsce. Już teraz możemy podzielić się garstką „przecieków” rankingowych, zapraszając wszystkich do udziału w wydarzeniu, które transmitowane będzie w dniu gali o godz. 12.00 na stronie głównej Perspektywy.pl


Global Bronze dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach otrzymał wyróżnienie Global Bronze w kategorii CIMA Prize-Winner Award podczas tegorocznej gali "CIMA Excellence Award 2021", która odbyła się 10 grudnia.

Bezpiecznie, w ogroooomnej przestrzeni!

Na ponad pięciu tysiącach metrów kwadratowych warszawskiego EXPO XXI, w warunkach sanitarnego bezpieczeństwa, ponownie mamy nadzieję spotkać maturę ze studiami – XXXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2022 odbędzie się 18 i 19 marca, w piątek i sobotę. Mamy nadzieję na szeroką reprezentację uczelni z Polski i ze świata – zainteresowanie kandydatów na studia ofertami uczelni jest tradycyjnie – ogromne; tęsknota za naszymi spotkaniami w realu – także!

Women in Tech

Dziewczyny, świat nowych technologii czeka na Wasze pomysły!

Dołącz do III Edycji Shesnnovation Academy i przez 6 miesięcy wspólnie z nami przekuj swój pomysł w biznesową rzeczywistość. Dzięki Shesnnovation powstało już 25 startupów technologicznych. Twój może być następny! Na zgłoszenia czekamy tylko do 23 grudnia 2021. Nie czekaj i rozpocznij tą przygodę już dziś!

Gratulujemy

Dr hab. Mariusz Ruszel członkiem ISEG

Dr hab. Mariusz Ruszel, prof. Politechniki Rzeszowskiej, z Zakładu Ekonomii na Wydziale Zarządzania, został nominowany na członka Niezależnej Grupy ds. Oceny Naukowej (Independent Scientific Evaluation Group, ISEG) programu „Nauka dla Pokoju i Bezpieczeństwa” (Science for Peace and Security, SPS) Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO).Prof. Wojciech Puła wiceprezydentem Polskiego Komitetu Geotechniki

Prof. Wojciech Puła z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej został wybrany na wiceprezydenta Polskiego Komitetu Geotechniki na lata 2021-2024. Naukowca doceniono za wkład w rozwój polskiej i światowej inżynierii geotechnicznej.

Najczęściej czytane

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER AKADEMICKI

Jeśli jesteś zadowolony z otrzymanego Newslettera Akademickiego
poinformuj znajomych o możliwości otrzymywania go.

www.perspektywy.pl

Poprzednie wydania 2021 r.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38

Poprzednie wydania 2020 r.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>