Perspektywy - Newsletter Akademicki 2022

Dr Bianka Siwińska: Pora na zrównoważone przywództwo

Mimo agresji Rosji i dramatycznego exodusu milionów Ukraińców, chcemy wyrazić dzisiaj mocne przekonanie, że wojna ta się skończy, i to szybciej niż później... Ale świat, który będziemy odbudowywać i budować musi być inny. Przede wszystkim musi być przyjazny dla klimatu, jeśli o to nie zadbamy, będziemy ginąć już nie od rosyjskich bomb, ale od własnej głupoty! Dlatego przygotowaliśmy na 7-8 czerwca wydarzenie bez precedensu – zeroemisyjny Perspektywy Women in Tech Summit 2022! Jak to chcemy uzyskać?

Od 15 marca nabór do programu “Solidarni z Ukrainą”

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia podejmuje działania dzięki którym, ukraińscy uchodźcy: studenci i doktoranci zyskają m.in. możliwość podjęcia studiów w Polsce.

Polskie uczelnie  na rzecz Ukrainy

PK planuje uruchomić studia inżynierskie w j. ukraińskim

Politechnika Krakowska zamierza uruchomić w nowym roku akademickim 2022/2023 bezpłatne studia inżynierskie w j. ukraińskim dla kandydatów narodowości ukraińskiej oraz uciekających przed wojną osób innych narodowości, posługujących się tym językiem.

Pomoc medyczna uczelni i szpitala UMW

Leczenie chorych onkologicznie dzieci; pomoc medyczna, organizowanie zbiorek na rzecz szpitali bombardowanych miast, prace nad opracowaniem kalendarza szczepień dla ukraińskich dzieci to tylko niektóre z przykładów pomocy organizowanej przez Uniwersytet Medyczny i Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu.

UŚ prowadzi zbiórkę finansową, materialną i rzeczową

Stan funduszy zebranych na rzecz uchodźców przez Uniwersytet Śląski wynosi już ponad 100 tysięcy złotych.

Mapa mieszkań dla uchodźców z Ukrainy

Studenci AGH i UJ stworzyli mapę mieszkań dla uchodźców z Ukrainy. Jest ona cały czas aktualizowana.

UŁ pomógł w zakwaterowaniu rodzin

Ukraińscy studenci Uniwersytetu Łódzkiego, którzy zgłosili potrzebę sprowadzenia swoich rodzin do Łodzi, mogli liczyć na zakwaterowanie swoich bliskich w jednym z domów studenckich.

Powołanie Rady ds. Edukacji Uchodźców

Członkowie Rady będą na bieżąco analizować sytuację związana z napływem uchodźców z Ukrainy do Polski w kontekście edukacji i szkolnictwa wyższego.

Rozwiązania dotyczące edukacji w specustawie

W finalizowanej tzw. specustawie „Pomagamy Ukrainie” znalazły się przepisy, dzięki którym osoby z Ukrainy uciekające przed wojną będą mogły legalnie i bezpiecznie przebywać w naszym kraju. W dokumencie znalazły się również przepisy z działów oświata i wychowanie oraz nauka i szkolnictwo wyższe.

o nich się mówi

Rektorzy bez gronostajów

W tym cyklu prezentujemy Ich Magnificencje inaczej niż zwykle są oni (i one!) ukazywani. Poprosiliśmy rektorów o wypełnienie krótkiej ankiety, dzięki czemu dostajemy barwną i ciekawą lekturę! Zapraszamy do poznania Ich Magnificencji z odmiennej niż codzienna perspektywy.

Prof. Barbara Marcinkowska: Nie wartościuję tego, co już było

Podobnie jak wielu z nas rektorka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS, marzy, by za naszą wschodnią granicą zapanował pokój, a młodzi ludzie, także w Polsce, odzyskali nadzieję na dobrą przyszłość.

Prof. Ryszard Koziołek: Uniwersytet to nadzwyczajnie zróżnicowana całość

Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek życzy polskim uczelniom stu lat spokojnego rozwoju oraz swobody badań i kształcenia.

Prof. Krzysztof Zaremba: Wykraczać myślą poza stereotypy

Dewizą życiową prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zaremby, rektora Politechniki Warszawskiej, jest „mądry człowiek to taki, który słucha mądrzejszych od siebie”. Co jeszcze powiedział rektor najlepszej polskiej uczelni technicznej „Perspektywom”?

życie akademickie

Politechnika Białostocka w konsorcjum ACROSS

Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB podpisała porozumienie o utworzeniu międzynarodowego konsorcjum ACROSS „European Cross Border University”.

Politechnika Koszalińska częścią sojuszu EU4DUAL

Politechnika Koszalińska jest częścią sojuszu dziewięciu europejskich uczelni, które ubiegają się o utworzenie Uniwersytetu Europejskiego EU4DUAL. Ma on być ukierunkowany na kształcenie dualne, czyli ściśle powiązane z biznesem i przemysłem.

Politechnika Śląska uruchomiła Centrum Przemysłu 4.0

10 marca oficjalnie zainaugurowano działalność Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej. Jego celem jest wspieranie przedsiębiorstw w ramach czwartej rewolucji przemysłowej.

O tym się mówi

Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego odwołany

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zdecydował o wygaszeniu mandatu rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Przemysława Wiszewskiego.

Oświadczenie rektora UWr, prof. Przemysława Wiszewskiego

- Uważam dzisiejszą decyzję Ministra za wadliwą i będę tego dowodził w sądzie - czytamy w oświadczeniu prof. Przemysława Wiszewskiego.

Prof. Jan Sobczyk przejął obowiązki rektora UWr

Obowiązki odwołanego w środę rektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Przemysława Wiszewskiego do czasu wyboru nowego rektora będzie pełnił prof. Jan Sobczyk.

umiedzynarodowienie

UE zawiesza współpracę badawczą z Rosją

W związku z rosyjską agresją militarną na Ukrainę Unia Europejska zawiesza finansowanie projektów badawczych, w których uczestniczą organizacje z Rosji.

„Beyond Borders – Neighbours together” - nowa inicjatywa Erasmus+

„Beyond Borders – Neighbours together” to wspólna inicjatywa Narodowych Agencji Erasmus+ oraz sieci SALTO. Oficjalna inauguracja odbędzie się w czerwcu w Paryżu.

Perspektywy zapraszają

dni otwarte

Dni otwarte – start!

Tradycyjne spotkania z kandydatami na studia w murach uczelni to najcenniejsza okazja na przekazanie informacji i zachęcenie do aplikowania na studia – TE STUDIA, w TEJ UCZELNI. Już w najbliższych tygodniach uczelnie otworzą swoje wrota dla kandydatów, wirtualnie lub w realu. Zawsze zachęcaliśmy do wykorzystania tej formy kontaktu z uczelnią – po dwóch pandemicznych latach jesteśmy przekonani, że udział w takich spotkaniach jest wręcz konieczny, by dobrze wybrać studia.

Salon Edukacyjny 2022: w kwietniu spotkamy się w EXPO XXI

Wracamy do targów on-site i wracamy do hal Centrum EXPO XXI. XXXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2022 odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia.

Genius Universitatis 2022 – zapraszamy do konkursu!

Startujemy z X edycją najbardziej oczekiwanego konkursu marketingowego dla uczelni, który ma pokazać Wasze najlepsze reklamowe działania. Konkurs ma charakter otwarty – jest adresowany do wszystkich polskich szkół wyższych (również wydziałów i instytutów), a udział w nim jest bezpłatny.

Perspektywy wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce!

Najnowszy raport na temat najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce przygotowany przez Instytut Monitorowania Mediów (IMM) wskazuje na szybko rosnącą pozycję Perspektyw. Jesteśmy na 15. miejscu w rankingu głównym obejmującym wszystkie media w Polsce - stacje tv, radio, prasę i portale internetowe. Mamy też siódme miejsce wśród tytułów prasowych i pierwsze wśród miesięczników i dwumiesięczników! Nie ukrywamy, że jesteśmy z tego dumni!

Najczęściej czytane

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER AKADEMICKI

Jeśli jesteś zadowolony z otrzymanego Newslettera Akademickiego
poinformuj znajomych o możliwości otrzymywania go.

www.perspektywy.pl

Poprzednie wydania:

2022 r.:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

2021 r.:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40

2020 r.:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>