Perspektywy - Newsletter Akademicki 2022

Weź udział w Summicie - to zmieni Twoje życie!

Serdecznie zapraszamy STUDENTKI i STUDENTÓW kierunków technicznych i ścisłych oraz kierunków biznesowych związanych z nowymi technologiami, a także wykładowców i badaczy z polskich uczelni do udziału w Summicie 2022. Oferujemy BEZPŁATNE BILETY! Rejestracja do 25 maja.

Najważniejsze wydarzenia Summitu 2022

Perspektywy Women in Tech Summit 2022 - the biggest event for women in Tech&IT in Europe is getting closer! June 7-8 in Warsaw will be spectacular! Now we can reveal some secrets to you!

życie akademickie

Politechnika Warszawska leci w kosmos!

Politechnika Warszawska otworzyła laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych i Kosmicznych na lotnisku w Przasnyszu. To unikalne w skali kraju i Europy miejsce, gdzie prowadzone są badania nad bezzałogowymi statkami powietrznymi oraz technologiami radarowymi.

Dobra 55 - nowy dobry adres Uniwersytetu Warszawskiego

Imponujący, proekologiczny, dostępny dla wszystkich i po prostu piękny - taki jest nowy gmach Wydziałów Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu stowarzyszony z KRPUT

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu został uczelnią stowarzyszoną Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT). Przyjęcie nastąpiło 19 maja br. podczas posiedzenia KRPUT w Akademii Górniczo-Hutniczej.

37 mln na rozwój Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

Na realizację inwestycji związanej z powstaniem Międzywydziałowego Centrum Dydaktyki nr 3 Pomorski Uniwersytet Medyczny otrzymał dotację w wysokości blisko 37 mln zł.

Pięcioro kandydatów ubiega się o fotel rektora UWr

Pięcioro naukowców będzie ubiegać się o funkcję rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.

Konsorcjum ENHANCE powiększy się o Politechnikę Gdańską

Do grona Uniwersytetu Europejskiego ENHANCE mają dołączyć trzy kolejne uczelnie: Politechnika w Zurychu (ETH Zurich), Uniwersytet Techniczny Delft (TU Delft) i Politechnika Gdańska.

PB w konsorcjum Chongqing-Xinjiang-Europe

Politechnika Białostocka została zaproszona do wspólnego utworzenia konsorcjum - “Industry-University-Research Institute Cooperation Alliance Between Chongqing and Countries along China-Europe Railway Express (Chongqing-Xinjiang-Europe)”.

Polskie uczelnie  na rzecz Ukrainy

Wydział Fizyki UW: okulary dla uchodźców

Akcję bezpłatnego badania wzroku ukraińskich uchodźców i zaopatrywania ich w okulary prowadzą studenci optometrii z Wydziału Fizyki UW. W ciągu dwóch tygodni przebadano ponad trzydziestu pacjentów.

Uniwersytet Otwarty UKSW wspiera Ukrainę

Transport na Ukrainę ponad stu dwudziestu ton żywności i leków z Francji, Włoch i Szwajcarii zorganizował Uniwersytet Otwarty UKSW we współpracy z uczelniami wyższymi w Łucku i Chmielnickim.

umiedzynarodowienie

Welcome Center UMCS otwarty

12 maja oficjalnie rozpoczął działalność Welcome Center UMCS - miejsce pierwszego kontaktu dla studentów zagranicznych, którzy przybyli, aby kształcić się na największej uczelni we wschodniej Polsce.

Wytyczne dot. uczestnictwa rosyjskich organizacji i osób w Erasmus+

W związku z agresją militarną Rosji na Ukrainę Rada Unii Europejskiej przyjęła 8 kwietnia 2022 r. Rozporządzenie Rady (UE) 2022/57611 stanowiące piąty pakiet środków ograniczających wobec Rosji.

Porozumienie na rzecz wspierania innowacji poprzez Program Erasmus+

Podczas seminarium „Małopolska - wyzwania rozwojowe. Wyjście poza horyzont”, organizowanym przez Fundację GAP, zostało podpisane porozumienie o współpracy na rzecz wspierania małopolskich innowacji przez program ERASMUS+.

Szkolnictwo wyższe na świecie

Erudera: Brexit uderzył w Oxford University

Coroczny raport dotyczący rekrutacji na Oxford University wykazał, że liczba studentów z UE przyjętych na uniwersytet zmniejszyła się o połowę, z ośmiu procent studentów do czterech w tym roku.

UWN: Ukraina chce zatrzymać naukowców w swoich instytucjach

Oprócz pomocy ukraińskim naukowcom, którzy przenieśli się w inne miejsca Europy lub Ameryki Północnej, ważne jest znalezienie sposobów na zatrzymanie jak największej liczby naukowców w tych instytucjach, które nadal działają na Ukrainie uważa dr Tymofiy Mylovanov, rektor Kijowskiej Szkoły Ekonomicznej i doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Rankingi i akredytacje

Konferencja IREG 2022 - specjalna oferta dla polskich uczelni!

Z okazji jubileuszu 20. lecia IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence, organizatorzy międzynarodowej konferencji IREG 2022 Academic Rankings at the Crossroads, która odbędzie się 23-24 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim przygotowali specjalną, bardzo preferencyjną ofertę dla przedstawicieli polskich uczelni akademickich (liczba miejsc ograniczona). Rejestracja na stronie: www.perspektywy.pl/ireg2022

23-24 czerwca - światowa konferencja rankingowa w Warszawie

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji IREG 2022 Academic Rankings at the Crossroads 23-24 czerwca w Warszawie, którą gościć będzie Uniwersytet Warszawski. Będzie to jubileuszowe wydarzenie, bowiem grupa twórców rankingów akademickich i międzynarodowych ekspertów rankingowych IREG (International Ranking Expert Group) po raz pierwszy spotkała się dwadzieścia lat temu również w Warszawie.

22 czerwca poznamy najlepsze uczelnie i kierunki studiów w Polsce

Na dwa tygodnie przed otrzymaniem świadectw dojrzałości tegoroczni maturzyści poznają najlepsze uczelnie i kierunki studiów w Polsce - według Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022. Wyniki rankingu zostaną opublikowane 22 czerwca o godz. 12:00 w Warszawie podczas gali z udziałem rektorów najlepszych polskich uczelni i kierownictwa MEiN. Wydarzenie to poprzedzi bezpośrednio konferencję IREG 2022.

Nareszcie: Trzy Korony dla Wydziału Zarządzania UW!

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego uzyskał akredytację Association to Advance Collegiate Schools of Business. W ten sposób pierwszy uniwersytet w Polsce dołączył do grona potrójnie akredytowanych uczelni o profilu biznesowym na świecie.

Gratulujemy

Maturzysta polski: mało ambitny czy praktyczny?

Język polski, matematyka, język obcy i tylko jeden obowiązkowy przedmiot dodatkowy to polski maturalny standard. Na ambitniejszą maturę - kilka przedmiotów dodatkowych - decyduje się zaledwie parę procent zdających. Pozostali przyjmują, że i tak dostaną się na jakieś studia…

Gratulujemy

Dr Iryna Dehtiarowa pełnomocnikiem rektora do spraw ukraińskich w SGH

W Szkole Głównej Handlowej powołano pełnomocnika rektora do spraw współpracy z uczelniami ukraińskimi. Nowym pełnomocnikiem jest dr Iryna Dehtiarowa.

Najczęściej czytane



ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER AKADEMICKI

Jeśli jesteś zadowolony z otrzymanego Newslettera Akademickiego
poinformuj znajomych o możliwości otrzymywania go.

www.perspektywy.pl

Poprzednie wydania:

2022 r.:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15

2021 r.:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40

2020 r.:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27



Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 13 RODO uprzejmie informujemy, że:
1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 31, kod pocztowy 00-511 (dalej także: "Fundacja"), numer KRS: 0000176397
2) z powołanym w Fundacji Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Fundacji (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.org
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
- w celach marketingowych (uwzględniających także profilowanie w tych celach) - jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych, do których należy marketing bezpośredni produktów i usług

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>