Perspektywy - Newsletter Akademicki 2022

Summit Perspektyw to rewolucja - technologiczna i klimatyczna

Choć Perspektywy Women in Tech Summit 2022 przeszedł już do historii, echa tej największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach nie milkną, a skutki przekonywania o roli i znaczeniu kobiet w świecie IT/Tech z pewnością obserwować będziemy jeszcze przez długie dekady. Bo kobiecy summit Perspektyw to prawdziwa rewolucja - w tym roku nie tylko technologiczna, ale i klimatyczna.

25 lat krasp

25 lat krasp

9 i 10 czerwca Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich obchodziła 25-lecie swojego istnienia. W programie obchodów jubileuszu były Posiedzenia Prezydium KRASP i Zgromadzenia Plenarnego KRASP oraz wydarzenia artystyczne. Perspektywy przyłączają się do gratulacji i życzeń!

Prof. Arkadiusz Mężyk: KRASP wczoraj, dziś i jutro

Jubileusz 25-lecia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, to okazja do podsumowań i wspólnych spotkań rektorów, przedstawicieli instytucji nauki i szkolnictwa wyższego oraz instytucji współpracujących, jak również przypomnienia najważniejszych momentów w historii Konferencji. Początkiem obchodów ćwierćwiecza KRASP było uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej posiedzenie w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego 7 czerwca 1997 r., podczas którego powołano KRASP.

życie akademickie

Powołanie Wydziału Medycznego UW - nareszcie!

29 czerwca, po uzyskaniu pozytywnej opinii przez członków Senatu UW, prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, podpisał zarządzenie o utworzeniu Wydziału Medycznego. Po ponad 70 latach przerwy Uniwersytet Warszawski znów będzie kształcić przyszłych lekarzy

KUL uzyskał zgodę na utworzenie kierunku lekarskiego

Jednolite studia magisterskie o profilu ogólnoakademickim na kierunku lekarskim, będą mogły zostać utworzone przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. KUL uzyskał zgodę Ministra Edukacji i Nauki oraz pozytywne rekomendacje Polskiej Komisji Akredytacyjnej i Ministra Zdrowia.

UMCS w konsorcjum Uniwersytetów Europejskich - ATHENA

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie dołączył do prestiżowego konsorcjum Uniwersytetów Europejskich - ATHENA (Advanced Technology Higher Education Network Alliance).

PB w międzynarodowym projekcie Touchless AI

- Przesyłanie dotyku jest już możliwe - przekonuje mgr inż. Maciej Szymkowski z Katedry Mediów Cyfrowych i Grafiki Komputerowej Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, który bierze udział bierze udział w międzynarodowym projekcie Touchless AI.

Nowe laboratorium ESA w Polsce

Europejska Agencja Kosmiczna i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu podpisały porozumienie, w wyniku którego powstanie nowe laboratorium ESA w Polsce - ESA_Lab@UPWr.

O tym się mówi

Waldemar Siwiński nowym prezydentem IREG

Walne Zgromadzenie IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence wybrało Waldemara Siwińskiego na swojego nowego prezydenta. Siwiński, twórca polskich rankingów edukacyjnych i założyciel Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, publikującej co roku prestiżowy Ranking Szkół Wyższych, jest jednym z twórców IREG oraz wieloletnim wiceprezydentem tej organizacji. Jego poprzednikiem na stanowisku prezydenta był Luiz Claudio Costa, b. minister edukacji Brazylii.


IREG 2022: O przyszłości rankingów i szkolnictwa wyższego

To był niezwykły tydzień. Po dwóch latach pandemii wielcy rankingowego świata spotkali się wreszcie „in-person” w Warszawie na konferencji IREG 2022! Reprezentowane były rankingi: Szanghajski, THE, QS, US News, Webometrics, U-Multirank, Greenmetrics, oczywiście nasz krajowy też…

Politechnika Rzeszowska przyjęta do IREG Observatory

Walne Zgromadzenie IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence jednogłośnie przyjęło Politechnikę Rzeszowską jako członka tej międzynarodowej organizacji zajmującej się rankingami akademickimi i jakością szkolnictwa wyższego.

Świat Rankingów

Uniwersytet Warszawski liderem Rankingu Perspektywy 2022

Najlepszą uczelnią akademicką w Polsce jest Uniwersytet Warszawski, który wyprzedza Uniwersytet Jagielloński i Politechnikę Warszawską, na czwartym miejscu znajdują się ex aequo Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. 23.edycja Rankingu Szkół Wyższych przyniosła zwycięstwo Uniwersytetowi Warszawskiemu. Stołeczna uczelnia po trzech latach znów wskoczyła z drugiego na pierwsze miejsce w Polsce.

Finanse w Koźmińskim najlepsze w Europie Środkowo-Wschodniej

Ranking „Financial Times” studiów magisterskich z finansów nie pozostawia wątpliwości, że na wschód od Renu najlepiej kształci przyszłych finansistów Akademia Leona Koźmińskiego.

Ranking Perspektywy 2022 - szlachetna rywalizacja

Zacność instytucji, które państwo reprezentują, jest niekwestionowana, ale ta zacność to efekt bardzo ciężkiej pracy - mówił na gali Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022 Wojciech Murdzek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

umiedzynarodowienie

Narada konsultacyjna "Study in Poland"

Po dwóch latach pandemii serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanej w trybie „in-person” tradycyjnej śródrocznej narady konsultacyjnej uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland", który prowadzony jest wspólnie przez KRASP i Perspektywy. Narada - którą prowadził będzie prof. Jerzy Lis, rektor AGH, przewodniczący Komisji ds. współpracy Międzynarodowej KRASP, odbędzie się 1 lipca w Łodzi, jej gospodarzem jest Politechnika Łódzka.

Olena Shapovalova gościem Narady „Study in Poland”

Olena Shapovalova, dyrektorka "Ukrainian State Center for International Education" realizującego program Study in Ukraine, będzie gościem na dorocznej naradzie polskich uczelni akademickich uczestniczących w wieloletnim programie Study in Poland, który prowadzony jest wspólnie przez KRASP - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

Szkolnictwo wyższe na świecie

UWN: Studenci - uchodźcy z Ukrainy w trudnej sytuacji w Niemczech

Wiele wniosków o pozwolenie na pobyt w Niemczech, złożonych przez studentów międzynarodowych, którzy uciekli z Ukrainy przed wojną, a nie są obywatelami Ukrainy, zostaje odrzuconych. Są oni proszeni o natychmiastowe opuszczenie kraju.

CEPA: Rosja cierpi na brak informatyków

Cztery miesiące po wybuchu wojny Rosja przyznała, że ​​brakuje jej informatyków. Według Igora Zubowa, wiceministra spraw wewnętrznych, Rosja potrzebuje 170 tysięcy pracowników IT.

Women in Tech

Stypendia dla dziewczyn w nowych technologiach

To ostatni dzień na zgłoszenie do 8. edycji prestiżowego programu stypendialno-mentoringowego “Nowe Technologie Dla Dziewczyn". Czekamy na Ciebie tylko do 30 czerwca 2022.

Najlepsze Startuperki

Za nami wspaniała gala finałowa konkursu pitchingowego, podczas którego 10 wybranych w preselekcji Uczestniczek programu Shesnnovation Academy prezentowało swoje startupy.

Gratulujemy

Prof. Krystian Kiełb ponownie przewodniczącym KRUWiO

Prof. dr hab. Krystian Kiełb, rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, ponownie został wybrany na przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola.Anna Kiryjow-Radzka ponownie prezeską PRom

Anna Kiryjow-Radzka została wybrana na prezeskę Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom" na lata 2022-2025.

W najnowszym numerze:

  • Ranking Szkół Wyższych 2022
  • Nowe kierunki w RKS 2022
  • 10 432 uczestniczki w Women in Tech Summit
  • Arkadiusz Mężyk i Michaił Zgurowski

Przeczytaj całość w formie e-booka

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER AKADEMICKI

Jeśli jesteś zadowolony z otrzymanego Newslettera Akademickiego
poinformuj znajomych o możliwości otrzymywania go.

www.perspektywy.pl

Poprzednie wydania:

2022 r.:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

2021 r.:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40

2020 r.:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Administratorem danych osobowych jest Perspektywy Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-511) przy ul. Nowogrodzkiej 31. Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera (podstawa prawna – prawnie uzasadniony interes administratora – art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Dane osobowe będą przechowywane do momentu wypisania się z subskrybcji newslettera lub wniesienia skutecznego sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Z Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Perspektywy Press Sp. z o.o. (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.pl
Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w szczególności praw przysługujących osobom, których dane przetwarzamy, znajduje się w Polityce prywatności serwisu perspektywy.pl

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>