Perspektywy - Newsletter Akademicki 2023

Rekordowe tłumy maturzystów na Salonach Perspektyw!

Maturzyści chcą studiować, szukają ciekawych kierunków i dobrych uczelni – to główna nasza obserwacja po trzech tygodniach kampanii Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Tak jest we wszystkich województwach, w których już byliśmy: tłumy odwiedzających, rekordowe zainteresowanie „Informatorem dla Maturzystów”, wypełnione sale na prezentacjach OKE i uczelni. W tym roku idziemy na rekord liczby uczestników!

Salon Maturzystów 2023

Tłumnie i dostojnie na Uniwersytecie Jagiellońskim

W Auditorium Maximum UJ odbył się Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Uczniowie klas maturalnych z całej Małopolski tłumnie przybyli do największej sali wykładowej najstarszego polskiego uniwersytetu, by wysłuchać ekspertów krakowskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i poznać oferty studiów różnych uczelni.


Maturzyści opanowali UWM

Już po raz siedemnasty na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (w tym roku po raz pierwszy w Centrum Nauk Humanistycznych) odbył się Olsztyński Salon Maturzystów.

Łódź: Tym razem na Uniwersytecie Łódzkim

Studia, do których przepustką jest matura, to najwspanialszy czas w życiu, czas nie tylko nauki, ale też zabawy i zdobywania kontaktów procentujących w późniejszym życiu zawodowym - powiedział podczas uroczystego otwarcia Łódzkiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2023 wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.

UG: Czas pomorskich maturzystów

Po raz siedemnasty Uniwersytet Gdański był gospodarzem wrześniowego Salonu Maturzystów Perspektyw. Maturzystów przywitał prof. Arnold Kłonczyński, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia Uniwersytetu Gdańskiego.

O tym się mówi

Iliana Ivanova nowym komisarzem UE ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen mianowała Ilianę Ivanovą na stanowisko komisarza ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży.


Jakie umiędzynarodowienie jest Polsce potrzebne?

NAWA rozpoczyna prace nad przygotowaniem „Strategii umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego”. KRASP i Fundacja Edukacyjna Perspektywy będą ją w tym wspierać, bo internacjonalizacja jest w centrum wszystkich akademickich działań. Dyrektorowi Dawidowi Kosteckiemu życzymy odporności i wytrwałości!

studyinpoland

GRUZJA: Tbilisi, 6-7 października 2023

Wracamy na rynek gruziński, żeby odbudować i wzmocnić obecność uczelni polskich w tym kraju, a także zachęcić młodych Gruzinów do podejmowania studiów w Polsce.


AZERBEJDŻAN: Baku, 4-5 listopada 2023

Studenci z Azerbejdżanu stanowią coraz większą grupę studentów zagranicznych w Polsce, notujemy bardzo obiecujące wzrosty w statystykach od lat. Udział w ubiegłorocznych targach w Baku także potwierdził duży potencjał tego rynku dla promocji uczelni i polskiej oferty edukacyjnej. Serdecznie zapraszamy do udziału w targach rekrutacyjnych w Baku w ramach wspólnego stoiska "Study in Poland" oraz wizytach studyjnych na uczelniach.


Zapraszamy do udziału w programie „Study in Poland” 2023/24

To będzie osiemnasta już edycja programu „Study in Poland”, realizowanego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Jak co roku przygotowaliśmy szeroki zestaw działań promocyjno-informacyjnych za granicą, a także przedsięwzięć rozwijających kompetencje uczelni w zakresie umiędzynarodowienia.

EuroSkills Gdańsk 2023

Absolwenci PW najlepszymi integratorami robotów w Europie

Hubert Krasuski i Piotr Wyrzyk, absolwenci Politechniki Warszawskiej, zwyciężyli w konkursie EuroSkills Gdańsk 2023. Okazali się najlepsi w konkurencji „integracja robotów przemysłowych”.

życie akademickie

Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego apeluje o udział w wyborach

Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego zachęca do udziału w wyborach. "Nasz udział w wyborach jest nie tylko wyrazem obywatelskiej odpowiedzialności, lecz także sposobem wpływania na kształt spraw zasadniczych" - czytamy w oświadczeniu.

Zmiany standardów kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów

MEiN i MZ poinformowały, że od przyszłego roku akademickiego obowiązywać będą znowelizowane standardy kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów.

Powstaną Regionalne Centra Medycyny Cyfrowej

Agencja Badań Medycznych ogłosiła wyniki konkursu na utworzenie Regionalnych Centrów Medycyny Cyfrowej. 18 jednostek z całej Polski utworzy infrastrukturę umożliwiającą dostęp do dużej liczby wiarygodnych danych, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad źródłami, które je generują.

Oficjalna inauguracja Uniwersyteckiego Centrum Chirurgii Robotycznej

We Wrocławiu 20 września otwarte zostało Uniwersyteckie Centrum Chirurgii Robotycznej (UCCR). – W UCCR, poza leczeniem pacjentów, będziemy rozwijać edukację i naukę – zapowiedział rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Piotr Ponikowski.

Politechnika Poznańska wesprze Urząd Lotnictwa Cywilnego

12 września 2023r. podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Poznańską a Urzędem Lotnictwa Cywilnego. Obejmuje ono współpracę w zakresie zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie cywilnym RP.

Nowa kampania wizerunkowa Uniwersytetu Gdańskiego

Nowa kampania to nie tylko film reklamowy. To również jedyna w Polsce kampania AI zastosowana przez uczelnię wyższą.

Szkolnictwo wyższe na świecie

Erudera: Węgry domagają się powrotu do Erasmus+

Minister rozwoju regionalnego Węgier Tibor Navracsics stwierdził, że wykluczenie węgierskich uczelni z programu Erasmus+ jest irracjonalne i ma podłoże polityczne. Następnie opisał tę decyzję jako „dyskryminację ideologiczną”.

The Pie News: Studenci z Chin zwalniani z uczelni amerykańskich

Z najnowszego raportu rządowego USA wynika, że prawie połowa chińskich studentów została usunięta z amerykańskich uczelni ze względu na nieuczciwość akademicką.

Rankingi i akredytacje

ALK wśród 100 najlepszych szkół biznesu w rankingu FT

Akademia Leona Koźmińskiego jest jedyną uczelnią z Polski oraz w top 3 Europy Środkowo– Wschodniej wśród 100 najlepszych szkół biznesu na świecie, oferujących studia magisterskie zarządzania w tegorocznym rankingu Financial Times - Masters in Management.


Kto prowadzi najlepsze programy MBA w Polsce?

W czwartek 21 września obradowała Kapituła Rankingu Programów MBA Perspektywy 2023. Pod przewodnictwem prof. Elżbiety Mączyńskiej dokonujemy przeglądu metodologii rankingu. Wspierają nas wybitni liderzy zarządzania Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA i Marcin Petrykowski, prezes Atende SA. Nadzór akademicki dyskretnie i zarazem zdecydowanie (choć online) sprawuje prof. Maciej Żukowski, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, przewodniczący KRUE.

Gratulujemy

Prof. Aldona Glińska-Neweś prorektorem ds. współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym

Prof. Aldona Glińska-Neweś z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu została prorektorem ds. współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym. Nowa prorektor przejmie obowiązki 1 października.Prof. Krzysztof Czaplewski dyrektorem Instytutu Morskiego UM w Gdyni

Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, prof. Adam Weintrit wręczył nominację na stanowisko dyrektora Instytutu Morskiego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. Krzysztofowi Czaplewskiemu.Prof. Krzysztof Giannopoulos prezesem Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów

Prof. Krzysztof Giannopoulos jest kierownikiem Zakładu Hematoonkologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prorektorem ds. Szkoły Doktorskiej i Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Najczęściej czytane

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER AKADEMICKI

Jeśli jesteś zadowolony z otrzymanego Newslettera Akademickiego
poinformuj znajomych o możliwości otrzymywania go.

www.perspektywy.pl

Poprzednie wydania:

2023 r.:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24

2022 r.:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33

2021 r.:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40

2020 r.:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz podgląd wiadomości w przeglądarce.

Administratorem danych osobowych jest Perspektywy Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-511) przy ul. Nowogrodzkiej 31. Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera (podstawa prawna - prawnie uzasadniony interes administratora - art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Dane osobowe będą przechowywane do momentu wypisania się z subskrybcji newslettera lub wniesienia skutecznego sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Z Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Perspektywy Press Sp. z o.o. (z dopiskiem "IOD") lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: rodo@perspektywy.pl
Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w szczególności praw przysługujących osobom, których dane przetwarzamy, znajduje się w Polityce prywatności serwisu perspektywy.pl

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>